Wpis z mikrobloga

@anallizator: ja tylko skomentuje to tak, w sumie nie do końca wiemy co było w umowach, jeżeli prawo autorskie dopuszcza pozew w takiej formie, to co sami byście zrezygnowali bo honor?

Wiadomo że każdego dupa boli jak kasa koło nosa przechodzi. Ile to jest spraw o odszkodowania komunikacyjne, błędy medyczne i inne takei - bo można.. to co gościowi żałujecie... CD projekt też nie pracuje charytatywnie ratując świat przed złymi grami.
jaki zamęt by było że ktoś kawałek cudzego zdjęcia w artykule na WP użył...


@theodolit wp użyło zdjęcia bez zgody autora. Zupełnie inna sytuacja. Sapkowski to gość, który podpisał umowę, co więcej sam naciskał na płatność ustalonej kwoty zamiast procentu z zysków. Potem mówił że gry są dla debili, a teraz chce trochę pieniążków bo był kretynem, który nie rozumie podpisywanych umów.

Myślę że gdyby nie był bucem z przerośniętym ego, który
ja tylko skomentuje to tak, w sumie nie do końca wiemy co było w umowach, jeżeli prawo autorskie dopuszcza pozew w takiej formie, to co sami byście zrezygnowali bo honor?


@theodolit: No właśnie to prawo autorskie jest strasznie niezrozumiałe dla mnie. Proponowali mu procent udziałów w zyskach (czy jakoś tak), o czym sam mówił w wywiadach, ale zamiast tego chciał kasę od razu, bo "i tak nie zarobicie". Wziął 35 tysięcy


@theodolit: jak on cokolwiek #!$%@? zrobił przy tych grach to spoko. Ale on chce pieniędzy dosłownie za to, że cedepowi (wbrew jego przewidywaniom) się udało. Wyobrażasz sobie sytuację, kiedy kumpel co chwila ci powtarza, ze jesteś zerem, że #!$%@? osiągniesz, udaje ci się a on stwierdza "o super, więcej pieniędzy DLA NAS"? Bo tak to wyglada.
@theodolit:

Byłem tak głupi, że sprzedałem im prawo do wszystkiego. Oferowali mi udział w zyskach, ale odpowiedziałem im, że nic nie zarobią i mają mi dać pieniądze od razu i w całości. To było głupie. Zostawiłem wszystko w ich rękach, ponieważ nie wierzyłem w ich sukces. Ale kto mógł go przewidzieć? Ja nie.


Weź większą kasę z góry, odmów współpracy, bądź arogancki w stosunku do deweloperów i graczy. Po wydaniu trzech