Wpis z mikrobloga

A tak szczerze co w tym przypadku ci w sumie ten typ szkodzi? Chodnika nie zastawił nawet nie wjechał na trawę - za dużo wystaje na ulice czy co?


@powaznyczlowiek: Wjechał na trawę oraz #!$%@? chodnik i krawężnik. One nie są przeznaczone do #!$%@? na nie 1,5-tonowego pojazdu.
Już nie mówiąc o tym, że zastawił cały chodnik pozwalający na dostęp do zaparkowanych samochodów.
@vind: po pierwsze tam nie ma chodnika, po drugie prawo nie zabrania wjeżdżania na krawężnik i są w miastach miejsca dozwolone do parkowania z krawężnikami, po trzecie nie widać na pierwszym zdjęciu że gość wjechał kołem na trawnik
@powaznyczlowiek: Jest chodnik, na dodatek zrobiony m. in. właśnie po to, żeby dało się normalnie wysiąść i dojść do samochodu. To że dozwolone to tylko dowód na upośledzenie pewnych środowisk, które nie rozumieją, że układane na piachu płyty nie wytrzymują takiego ciężaru i po kilu razach są rozwalone.
Ponadto nie może parkować na nim tutaj, bo:

Parkowanie na chodniku pojazdem samochodowym dozwolone jest w określonych przypadkach: na danym odcinku nie może
@advert: I bardzo dobrze, popieram w 100%! Nie ma miejsca to nie parkuje i tyle.... co tu sie dzieje w komentarzach to nie ogarniam, ciekawe czy jakby tak stanął na Waszym trawniku to by Was nie #!$%@?? Ale nie, ten trawnik jest #!$%@? niczyj, można #!$%@?ć sobie, bo jest sie wiesniakiem na WG i nie stać na miejsce parkingowe albo przejście stu czy dwustu metrów. Gardzę takim buractwem i brakiem szacunku
@vind: nie nie jest to chodnik - mimo że jest wyłożony płytkami to nie jest część drogi przeznaczona do ruchu pieszych - chodnik kolego widać po lewej stronie zdjęcia

To że dozwolone to tylko dowód na upośledzenie pewnych środowisk


@vind: dobrze że mamy ciebie - inteligentniejszego od tych wszystkich środowisk prawodawców i gmin które na to zezwalają

żeby stwierdzić, że wjechał na trawnik, wystarczy wiedza o tym, że samochód m
@powaznyczlowiek:

nie nie jest to chodnik - mimo że jest wyłożony płytkami to nie jest część drogi przeznaczona do ruchu pieszych - chodnik kolego widać po lewej stronie zdjęcia

Po czym tak wnosisz? XDDD Przecież takie chodniki są właśnie po to, żeby się dało dojść czy wysiąść z samochodu XDDD Do czego to jest przeznaczone jak nie do poruszania się pieszych?

perspektywa i kąt na pierwszym zdjęciu nie pozwala tego stwierdzić
Przecież takie chodniki są właśnie po to, żeby się dało dojść czy wysiąść z samochodu XDDD


@vind: nie wiem na jakiej wiosce mieszkasz - nawet oficjalne regulacje mówią min o 1m - to jest utwardzenie przy krawężniku żeby najeżdżające auta nie niszczyły trawnika i krawężnika

Pozwala


@vind: mi nie pozwala

Nie zamierzam ciągnąć tej dyskusji o ch#j ci chodzi serio
nie wiem na jakiej wiosce mieszkasz - nawet oficjalne regulacje mówią min o 1m - to jest utwardzenie przy krawężniku żeby najeżdżające auta nie niszczyły trawnika i krawężnika

Nie ma tu definicji czym jest chodnik. Definicja chodnika to po prostu "część drogi przeznaczona do ruchu pieszych".

mi nie pozwala


@powaznyczlowiek: Mam ci to rozrysować czy co? xd Jak tobie nie pozwala tego określić bo nie ogarniasz perspektywy, a mi pozwala, to
nie popelnia wykroczenia, a jesli wg. ciebie to robi to wskaż artykuł

@neveragain: Art. 144. § 1 kodeksu wykroczeń

Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

https://www.motofakty.pl/artykul/500-zl-mandatu-za-parkowanie-na-trawniku.html