Wpis z mikrobloga

przyznam się wam do czegoś. całe życie wychowywałam się w małej miejscowości gdzie wszyscy się znali. tam wchodząc do autobusu miejskiego ZAWSZE grzecznie witano się z kierowcą, po prostu każdy do robił. no i myślałam, że wszędzie tak jest. taki uj ( ͡° ʖ̯ ͡°) pierwszego dnia mojego pobytu w tym dużym mieście musiałam gdzieś dojechać tramwajem. no i wchodzę do tego pojazdu, uśmiecham się ładnie do motorniczego i mówię grzecznie „dzień dobry”. pasażerowie i pan motorniczy popatrzyli na mnie jak na idiotkę. oczywiście nie odpowiedział. nawet nie wiecie jak było mi wtedy przykro (,)
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Lathelus

uroki miasta, trzeba się nauczyć być zimnym i bezwzględnym ( ͡º ͜ʖ͡º)


Nieprawda. Zawsze równaj w górę, nie w dół. Sam bądź zawsze w porządku i z szacunkiem, a inni.. ich sprawa.
  • Odpowiedz
@rzapka jak mieszkasz na wsi to zwykle tych kierowców jest 1-5, po prostu przy częstej jeździe znacie się, to i się witacie. Mi by nigdy nie przyszło na myśl witać się z nieznajomymi, a np. właśnie w Warszawie w windzie na uczelni losowi ludzie mówili dzień dobry. To dopiero było dla mnie dziwne.
  • Odpowiedz
@rzapka: to jakies chamisko ten kierowca, ze nie odpowiedzial. Jak ktos do mnie mowi dzien dobry, to dobre maniery nakazuja odpowiedziec tym samym. No chyba, ze to ktos kto mi spalil wioske, zony porwal w jasyr, a dzieci zgermanizowal, to wtedy nie.
Nie przejmuj sie chamami.
  • Odpowiedz
@rzapka: ja bym pewnie zwrócił na to uwagę, może nawet uśmiechną. Ale z sympatii, że jeszcze nie wszyscy zdziczeli.
Aż mi się scenka z filmu Krokodyl Dundee (chyba II) przypomniała.
  • Odpowiedz
Jak już ktoś wyżej napisał, brak kultury, niekoniecznie cecha dużych miast. W wielu miastach w Polsce odpowiadają i to nawet radośnie.


@wioslarz-umyslow: W wielu miastach to nie kwestia braku kultury a po prostu tego że jest zakaz rozmowy z kierowcą w trakcie jazdy to raz a dwa niekiedy siedzą zamknięci za kabiną i nie za bardzo słyszą.
  • Odpowiedz
@rzapka:
Osobiście niemal zawsze mówię "Dzień Dobry" i kiwam głową jako jedna z niewielu osób, wprawdzie malo który kierowca mi odpowiada, ale nie przejmuję się :)
  • Odpowiedz