Wpis z mikrobloga

Debata: nihilista vs. chrześcijanin. "Czy Jezus może być autorytetem?" (2h 20 min)

Czy Jezus, którego znamy z Ewangelii, był najwybitniejszym myślicielem i niezaprzeczalnym wzorem moralności? Czy nauczanie moralne, religijne i egzystencjalne Jezusa zasługuje na uznanie i przyjęcie?

Debata "Czy Jezus może być autorytetem?" odbyła się 8 czerwca 2018 r. w auli Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu. Starli się ze sobą:

Karol Fjałkowski - były wykładowca etyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, szczęśliwy nihilista, współzałożyciel i Przewodniczący Rady Fundacji Panteon, asystent merytoryczny telewizji internetowej Stacja Ateizm

dr Edward Pawłowski - teolog ewangelikalny, chrześcijanin, pastor Wspólnoty „Antiochia” Kościoła Zielonoświątkowego we Wrocławiu, wykładowca Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu

#religia #chrzescijanstwo #jezus #debata #gruparatowaniapoziomu #ateizm #nihilizm #gimboateizm #wiara
Tom_Ja - Debata: nihilista vs. chrześcijanin. "Czy Jezus może być autorytetem?" (2h 2...
  • 3
@Tom_Ja:

jak zawsze warto polecać filmy z tego kanału, bo wszystkie stoją na wysokim poziomie jeśli chodzi o dyskusję :)

Tak przy okazji:

czy w Kościele Katolickim interpretacja pastora dotycząca słów Jezusa

"Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem" (Łk 14,26)


obowiązuje?

Ja znam to: https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,1648,jesli-nie-bedziesz-mial-w-nienawisci.html

Chociaż wyjaśnienie pastora
@H4v3n: w debatach, ze względu na ich kształt, być może. W tej akurat debacie w samym środku dano czas na bezpośrednią dyskusję i był to najlepszy moment tej debaty.
Zresztą debaty są ograniczone czasem, więc każdy chce zmiażdżyć przeciwnika, gdyby była to dyskusja przy kawce ;) to by to inaczej wyglądało.