Wpis z mikrobloga

@wfyokyga nie byłem nigdy fanem kryminałów, ale ostatnio trafiła mi się seria powieści kryminalnych o Erlendurze. To jest w sumie islandzki kryminał. Nie ma raczej jakiś seryjnych morderców, dramatycznych pościgów itd. Po prostu sprawy kryminalne tego małego kraju z punktu widzenia komisarza z Reykjaviku.
Na Empik Premium jest dostęp do audiobooków i ebooków. Audiobooki są świetne bo czyta Andrzej Ferenc którego głos świetnie oddaje klimat książki. Ale ostatnią część to czytałem już
@wfyokyga: S. King "Billy Summers" (2021). Zero typowych dla autora paranormalnych wymysłów, po prostu solidny kryminał z dobrym przesłaniem. Bardzo fajna opowieść o samotnym człowieku z popapraną przeszłością, długą listą zabójstw na koncie, konspiracją do odkrycia i szansą na odkupienie która wpół żywa upada mu pod drzwiami domu. Poletzam.
@wfyokyga:
- Boso ale w ostrogach Grzesiuka (które już wymienił "Sailor_73" - czyta się to lekko jak bajke mimo że temat jest cięzki. Są 3 części.
- Trylogia husycka - dla fanów sapkowskiego. Świetny humor i bardzo ciekawa fabuła. Napisane specyficznym językiem, ja na to nie zwracałem uwagi ale wiem że niektórym to nei leży
- wiedzmin - nie trzeba przedstawiać. Świetne książki
-

Z innego typu litertury:
- Laka -