Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania
#programowanie
#python

Mircy.

Ostatnio zacząłem próbować szukać pracy jako programista python/django. Mam oto taki projekcik na githubie:

https://github.com/JohnCleese/Animalshelter

Teraz wiem że ten projekt nie jest taki jak ma wyglądać. Dlatego też zamiast pisać od zera kolejną i kminić co to miałoby być to chcę:

zmienić:
1. wrzucić ją na repo poprawnie tj. bez venva.
2. dodać requirements
3. dodać readme
4. zmienic user permissions z dekoratora na middleware

dodać:
1. API aby dało się pobrać dane o zwierzakach i ich historii zachowań oraz adpocji. Ponadto dopisać geolokalizację gdzie znaleziono zwierzę i obliczać sobie jak daleko jest użytkownik od miejsca znalezienia. Troche z dupy feature ale bajerancki.
2. licznik wejść na dane adresy poprzez middleware.
3. Na stronę wrzucać dane o rasie zwierzęcia używając API wikipedii.

Chcę postawić nowy projekt i częściowo przepisać kod wprowadzając wspomniane zmiany.

I moje pytanie brzmi czy z tak zmienionym projektem można już sensownie startować jako junior django developer, czy powinienem coś jeszcze dodać zmienić i jeśli tak to co?
  • 30
Ostatnio zacząłem próbować szukać pracy jako programista python/django. Mam oto taki projekcik na githubie:

I moje pytanie brzmi czy z tak zmienionym projektem można już sensownie startować jako junior django developer


@IsambardKingdomBrunel: Serio myslisz ze ktos po napisaniu projektu majacego 500 lini kodu da ci prace? Przeciez to co "napisales" jest do ogarniecie w pierszwym lepszym tutku.

Na co drugie zajecia na studiach pisze sie projekty 10 razy bardziej skomplikowane.
@FortunaHej: Brak zasugerowania mi na jakim poziomie powinien być projekt i jakie rzeczy powinny w nim być oraz zwyczajna złośliwość sugerują wyraźnie że masz problem z własnym ego i elementarną kulturą osobistą. Nie wiem jaką masz wiedzę, ale nawet jeśli jesteś programistycznym koksem to nie zniechęcisz mnie do prób i będę dalej zdobywał wiedzę i umiejętności. Jeśli nie chcesz pomóc- trudno.
@IsambardKingdomBrunel: zacznij od porządnego opanowania pythona - na początek może kursy online od MIT, następnie wystąpienia z pyconów i innych takich na yt, może jakieś książki. Potem algorytmy, najlepiej jakiś dobry kurs albo książka i pobaw się na codewars albo jakiejś podobnej stronie. Oprócz tego SQL - ale na poziomie jednak trochę wyższym niż podstawy które się ogarnia w jeden wieczór. Przeczytaj też clean code, bo to się przydaje niezależnie od
@croppz: Masz może jakąś książkę do algorytmów do polecenia? Codewarsy już robię od jakiegoś czasu i dobiłem do 5 poziomu na 80%. Może ja źle rozumuję, ale jeśli repo na githubie jest bez znaczenia to jak mam przekonać firmę do siebie?

@FortunaHej: Ok, czyli twoim zdaniem mogę na repo wrzucać cokolwiek, ale to nie ma znaczenia? Tzn jak mam przekonać firmę do siebie?
@croppz: Wielkie dzięki. Jeśli mam być zupełnie szczery to projektu z tutka nawet nie wrzucałem na repo. Tutaj postawiłem sobie jakieś zadanie i po prostu pisałem sobie pod wyznaczone rzeczy. Po prostu ciężko mi znaleźć informację, albo przykładowy projekt o wystarczającym zaawansowaniu na juniora. Na przykład rozwiązanie user permissions sam wykminiałem.

Z drugiej strony @FortunaHej podaje że trzeba pisać o niebo trudniejsze rzeczy. Tak się składa że zapoznałem się z zadaniem
@IsambardKingdomBrunel: na własnych projektach bym się aż tak nie skupiał, są spoko do użycia tego co się właśnie przeczytało, ale potencjalny pracodawca w większości przypadków na to nie spojrzy. Na plus zdecydowanie będzie wkład w projekty open source, sporo można się z nich też nauczyć. Ja jak zaczynałem to miałem zerowe doświadczenie, zero napisanych projektów, rzucone studia i się dostałem, ale potrzebowali ludzi na gwałt to pewnie dlatego :P.

A jeśli