Wpis z mikrobloga

Różnica między oczekiwaniami kandydatów a pierdupierdu rekruterek widoczna na dłoni.


@HonyszkeKojok: Dzbany po obu stronach.

Programiści nie odpowiedzieli na pytanie 'Co napisać, żeby osoba zainteresowała się szczegółami maila?' tylko 'Co napisać, żeby łatwiej mi było filtrować oferty?'. Widać dokładnie jak kompletnie nie mają pojęcia o zachęcaniu człowieka do czegoś. Zastosowanie podanego format tytułu w sprzedaży czegokolwiek to kompletna porażka. Rekruter popisał trochę nie w temacie i zaproponował tytuł, który jest odpowiedni
  • Odpowiedz
no ale przecież to się do tego sprowadza


@luzny_lori: Nie do końca. Chodzi o to, żeby dotrzeć do jak największej grupy osób, a podawanie bardzo szczegółowych informacji w tytule zawęża ten krąg. Np. ktoś kto szuka pracy od 9k już na początku zignoruje ofertę za 8k. Nie da sobie szansy zauważyć, że praca za 8k znajduje się 5 minut od jego miejsca zamieszkania + daje niezły socjal. W efekcie dostanie trochę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@HonyszkeKojok: ta z HRu to ten styl Janusza wynajmowania mieszkań. Szukasz czegoś w centrum na 1 piętrze z przystankiem tramwajowym na osiedle XYZ max 5 minut, z bliską przychodnią i przedszkolem? To się świetnie składa bo mamy cudowny dom bliźniak z pokojem na parterze w spokojnej okolicy za miastem gdzie śmieciarka przyjeżdża raz w tygodniu po odbiór śmieci, i raz w miesiącu po odbiór plastiku gdzie grzać musisz węglem a w
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Lol, to może korzystając z okazji się wyżalę, co do mnie jakaś HRka naskrobała...

Zacznijmy od tego, że oferta oczywiście kompletnie była niedopasowana pod mój profil zawodowy... zawsze mnie zastanawia, jakim dzbanem trzeba być, aby rekrutować do IT, nie mając kompletnego pojęcia o IT i wysyłać oferty kompletnie nie zwracając uwagi na to, o jaki język programowania czy nawet branżę (!) chodzi... zrozumiałabym jeszcze (może) pomylenie Java z JavaScript (chociaż
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
HonyszkeKojok: A wy się nie znacie bo ona ma rację. Po pierwsze to znać przełożonego. Bo jak przełożonym jest mój wujek albo kumpel z klasy to to jest #!$%@? NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA!

@solo_ta: No ba. Jak wujek kumpla z klasy to pójdę #!$%@?ć za 2x mniej.
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: pracuje IT i ostatnio cos zalatwialem w "kadrach" i przy okazji zagadalem o to, jak to jest z wynagrodzeniem. I UWAGA


Po tym nie chcialem dopytywac. HR to jednak stan umyslu
  • Odpowiedz