Wpis z mikrobloga

Znowu rack pull i znowu rekord ale tym razem nie obyło się bez problemów :P

Dzisiaj czułem sie jak gówno i nie miałem ochoty właściwie na żaden trening, więc postanowiłem... maksować w najcięższym ćwiczeniu :P Które do tego robiłem 2 tygodnie temu (normalnie dane ćwiczenie powtarzam po 4-5tygodniach dopiero). Od tak postanowiłem zrobić sobie sprawdzian, charakteru :P

No i co udało się wciągnąć 305kg gdzie poprzedni pr to 300kg. Niestety nie obyło się bez problemów, i przy pierwszej próbie, szło gładko, ale chwyt puścił i wyrwała mi się sztanga z rąk. A wszystko za sprawą tego że chciałem sobie oszczędzać kciuka i zaklejiłem go taśmą (rzekomo specjalistyczną) rzeczywiście zredukowało to ból ale tarcie mniejsze niż bez taśmy, do tego mi się "podwijała" ta taśma na kciuku w trakcie boju co właśnie skończyło się wypuszczeniem sztangi. Na szczęście jakiś czas temu zakupiłem sobie rury zakładane na pręty zabezpieczające, dzięki czemu klatka/zabezpieczenia wytrzymały i nic się nie skrzywiło :)

Założyłem paski i wciągnąłem te 305kg, chociaż powiem szczerze że w paskach mam gorszą pozycję startową i czuje o wiele mniej siły, kiedyś Andy Bolton właśnie zaznaczył że nie ćwicząc regularnie w paskach, one bardziej potrafią zaszkodzić niż pomóc, i u mnie tak jest.

Zauważyłem też że przekrzywia mnie na jedną stronę, to jest na pewno rzecz na którą muszę zwrócić uwagę na kolejnych treningach, zaczynam ciąg zawsze szarpnięciem więc muszę dopilnować aby trzymać mocno napięcie z obu stron, bo widocznie je tracę po prawej stronie.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Znowu rack pull i znowu rekord ale tym razem nie obyło się bez problemó...
  • 26
Andy Bolton właśnie zaznaczył że nie ćwicząc regularnie w paskach


@IntruderXXL: a jak to działa w drugą stronę? W sensie ktoś dużo w paskach ćwiczy i robi sobie rekord bez pasków to wpływa to na coś czy nie?
a jak to działa w drugą stronę? W sensie ktoś dużo w paskach ćwiczy i robi sobie rekord bez pasków to wpływa to na coś czy nie?


@Need: Robienie dużo w paskach wpływa tylko negatywnie na siłę chwytu, więc jak ktoś robi zbyt dużo w paskach, to może isę okazać że bez nich będzie miał problem utrzymać nawet 80-90% 1rep maxa.

Po prostu chodzi o to że używając pasków musisz się
Szacun za rekord ale ta stylowka calkowicie mnie #!$%@? :D


@dssport: Widzisz trzeba mieć niepowtarzalny styl, bo podobno jestem celebrytą tych tagów, więc musze być na siłę ekstrawagancki :P

podoba mi sie w Toboie to ze lubisz alkohol a nie tak jak wiekoszosc #!$%@? nie wypije nawet jednego piwa bo bedzie miał spadki XD


@livetimev: Zawsze lubiłem pić. A ludzie naprawdę przesadzają z tym, demonizują alkohol, ja widzę tylko pozytywne
@IntruderXXL:

do tego mi się "podwijała" ta taśma na kciuku


Próbowałeś okręcać kciuk bandażem zanim zakleisz go taśmą/plastrem?
Redukuje to ból praktycznie do zera oraz zapobiega zjeżdżaniu i odklejaniu się kolejnej warstwy.
Ale ty wielki jesteś, ludzie się dziwnie nie patrzą? Mieścisz się w samochodach?


@pan-bartolomeu-dias: Szczerze ze wszystkim jest problem, krzesła/fotele wszystko pęka, uważać muszę bardzo. Samochody tak samo, i najgorsze to są fotele, bo plecy mi się nie mieszczą i jest zajebiście niekomfortowo.

W tle na filmiku leci - Virgin Snatch - art of lying płytka nie wiem który utwór, i Decapitated - Earth scar utwór.

@GRAABI: Wcześniej używałem czasami
@IntruderXXL:

A próbowałeś smarować jeszcze taśmę magnezją?

Swego czasu sam kombinowałem z różnymi wariacjami tape'ow i skończyłem używając zwykłego bandaża gęsto owiniętego wąskim plastrem, czasami nakładam jeszcze trochę magnezji i nie mogę narzekać ani na chwyt ani na ból.

Tak z ciekawości: doświadczyłeś jakiś kontuzji/dłuższych dolegliwości bólowych kciuka przy większych ciężarach?