Wpis z mikrobloga

@Naku: nie wiem jak to od matematycznej strony wyglada, z jednej strony naukowcy mowia o osobliwosci w ktorej zgromadzona jest cala materia czarnej dziury i ze to jest jeden punkt, a z drugiej przeciez sa czarne dziury jedne wieksze od innych. Ja sobie tylko teoretyzuje, ale ciezko mi sobie wyobrazic ze czarna dziura sie powieksza w miare pochlaniania materii, a jednak dalej niby cala materie ma w jednym punkcie. Tak na
@glowicajadrowa: Co jesli czarna dziura to cos na wzor wejscia? Wejscia do tunelu Einsteina - Rosena? Na koncu ktorego jest biala dziura?

Nie wiemy z pewnoscia, jakie prawa fizyki rzadza czarnymi dziurami, nie wiemy, czy biale dziury w ogole istnieja.

Niekoniecznie musi byc tak, ze czarna dziura to niszczarka i prasa. Mi sie zawsze kojarzyly z tymi odplywami zlokalizowanymi przy tamach. Kiedy woda osignie swoj 'horyzont zdarzen', tez juz nie wraca,
j.....p - @glowicajadrowa: Co jesli czarna dziura to cos na wzor wejscia? Wejscia do ...

źródło: comment_mpRmx859ByKGgLuSQarePRobws65adJW.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glowicajadrowa: osobliwość która jest wyłomem w czasoprzestrzeni (zwykłe obiekty to jedynie nagięcia). A między nią a horyzontem jest czasoprzestrzeń jest odwrócona. Tzn możesz się w przestrzeni przemieszczać jedynie do przodu (do osobliwości) ale możesz przemieszczać się w obie strony w czasie.