Wpis z mikrobloga

@wolnomi: Problem jest taki, że trzeba się przyłożyć do szukania :) Niestety większość ludzi, którzy znają się na temacie nie mają najmniejszej ochoty co chwilę pisać tego samego. Pytań o gry dla 2 osób było baaardzo dużo i padało tam od groma dobrych tytułów. Poza tym nie podałeś żadnych konkretów, to i ciężko coś polecić.
  • Odpowiedz
@wolnomi: zaczynając od najcięższych:
ekonomiczne- pola arle/Agricola/caverna- tego samego autora.
Strategie- wojna o pierścień (będzie dodruku)- jak głosi napis na pudełku- epickie bitwy w świecie Śródziemia. Kompletna, asymetryczna strategia. Niestety dość długa. Podobne odczucia zapewnia star wars rebelia.
Kooperacja- Robinson Crusoe- świetna kopiąca w dupsko gierka
Z lżejszych neuroshima hex- absolutny must have, jedyny minus to klimat- niektórym może się nie spodobać.
Sztuka wojny/gejsze- pierwsza pozycja była do wzięcia za 30 zł. Gry polegające na wyczuciu przeciwnika. Czy on wie, że ja wiem co on
  • Odpowiedz
@wolnomi: mi się dobrze gra w epokę kamienia, ale to jedyna gierka którą mam u siebie na dłużej ( raczej wypożyczam ) więc nie mam porównania. Tylko po 10 grach już trochę schematyczna (pewnie jak każda gra), ale gram na tyle rzadko, że nie jest to problem. Może teraz bym wybrał osadnicy: narodziny imperium bo może wydaje się trochę bardziej skomplikowana.
  • Odpowiedz