Wpis z mikrobloga

  • 4438
Wynajmuje garaż, w pobliżu ogrodków działkowych od starszego pana. Mam w nim głownie narzędzia, części, bajzel i rozgrzebane auto. Od jakiegoś czasu do garażu usilnie wchodził mi jeż, wciskał się pod drzwiami, a ja usilnie go wynosiłem w okoliczne zarośla, zabawa trwała około 3 tygodni i prawie za każdym razem jak przychodziłem, jeż tuptał po garażu. No to teraz patrzcie co dziś znalazłem w stercie szmat pod starą kurtką. No i co ja mam teraz z nimi zrobić? Plusujcie jeża w morde jeża xD
#zwierzaczki #zwierzeta #pytanie #jeze
Pobierz
źródło: comment_cia1fMSkbKVxy65yt0ghD4AHetLhp0TQ.jpg
  • 184
@catsky: Lepsza jest mokra karma z puszki. Miałem kiedyś takiego jeża na przechowanie przez zimę. Znalazłem go jak chodził w mróz chyba z -10 w styczniu. Normalnie powinien spać, ale skończyły się zapasy to ruszył w teren. Młode urodzone późnym latem i jesienią często nie dożywają do wiosny bo nie zdążą się upaść przed zimą, także dokarmiaj jeże ile wlezie ;)
@analord: jeżeli kręci się w nocy to wszystko ok, nic z nim nie rób, zostaw. Jeżeli w ciagu dnia to pozbieraj i do weta/ kliniki dzikich zwierzat. Matka będzie pod spodem miała napełnione mlekiem sutki. “Rozwijasz jeża” głaskajac kolce-to je rozluźnia, wtedy zagladasz pod spód. Jeżeli tupta noca-wszystko jest ok, zostaw. Jeżeli w dzień-coš jest nie tak. Jeżeli to matka i w dzień, šledź (xD) já aż doprowadzi Cię do młodych