Wpis z mikrobloga

  • 4438
Wynajmuje garaż, w pobliżu ogrodków działkowych od starszego pana. Mam w nim głownie narzędzia, części, bajzel i rozgrzebane auto. Od jakiegoś czasu do garażu usilnie wchodził mi jeż, wciskał się pod drzwiami, a ja usilnie go wynosiłem w okoliczne zarośla, zabawa trwała około 3 tygodni i prawie za każdym razem jak przychodziłem, jeż tuptał po garażu. No to teraz patrzcie co dziś znalazłem w stercie szmat pod starą kurtką. No i co ja mam teraz z nimi zrobić? Plusujcie jeża w morde jeża xD
#zwierzaczki #zwierzeta #pytanie #jeze
źródło: comment_cia1fMSkbKVxy65yt0ghD4AHetLhp0TQ.jpg
  • 184
To jest konieczne? Wydaje mi się, że mają tam dobrze, teraz będą miały tam święty spokój, do tego będe im jakieś jedzenie i wodę dostarczał, nie wydaje mi się żeby stała im się tam jakaś krzywda.


@catsky: Niech sobie żyją. Wyjdą wkrótce na świat.

Tylko na przyszlość może im jakąś budę zbuduj, żeby się nie musiały do garażu ładować.
@catsky: Co z głupie komentarze, daj im szczotkę i mopa, niech się uczą pracy, a nie od dziecka już na socjalu siedzą, albo przynajmniej niech Ci jabłka przynoszą z sadu na kolcach. Potem będzie płacz, wykopki pomóżcie, bo mam lokatorów i nie chcą się wyprowadzić, a nie płacą czynszu.
Karynajeżyna się puszcza po krzakach, a ty będziesz jej dzieci wychowywał.
@catsky: jeże szykują się do zimy, trochę podobnie jak niedźwiedzie. Więc jak je teraz zostawisz w spokoju, a później wywalisz. To raczej zdechną na bank. Jak można gdzieś obok wykopać im norkę i wysypać np. suchymi liśćmi, to tam się wyniosą. Albo zrobić taki mini domek/budę dla nich. I podsypać im tam trochę żarcia

Zbliża się czas, gdy jeże zapadają w hibernację. Długość trwania snu zimowego zależy od klimatu: w Nowej
Nie chce mi się odpisywać wszystkim, przez ilość powiadomień prawie wykończyliście mój telefon. Byłem u jeży na chwilę, małe rozlazły się po garażu, zwiedzają sobie i bardzo śmiało się kręcą przy wyjściu, matka siedziała z dwoma najmniejsymi, wydaje i się że te które już podchodzą pod drzwi za chwilę zaczną wychodzić na zewnątrz, o ile już tego nie robią. Sucha kocia karma została rozrzucona, ale nie była jedzona. Za to mokra którą
@catsky: Jedno jest pewne, na pewno nie będziesz miał myszy w garażu. Przerabiałem to kiedyś w lesie w domku na działce. O dziwo jest duża szansa, że jeże wrócą do Ciebie w przyszłym roku.
@catsky:
U rodziców na działce też były jeże. Wystarczy wpakować je do jakiegoś dużego kartonu i wezwać straż miejską. Przyjadą i zabiorą do pogotowia leśnego, usuną kleszcze, podkarmią i wypuszczą do lasu.
@catsky:
Dwa lata temu pod koniec września jeż szukał jedzenia w misce mojego psa a pies mu wyrwał kawal skóry z grzbietu tak, że było widać mięśnie. Jeża wziąłem do domu, karmiłem go, a ranę polewałem Rivanolem. Zagoiło się idealnie, nie było widać śladu, że była tam jakaś rana. Zimę przezimował w piwnicy w stercie liści, którą tam naniosłem a wiosną go wypuściłem do sadu.

Jeże jedzą mięso i robaki. Kocia
Masz niepowtarzalna okazje.
1. Poczekaj az podrosna
2. Przymocuj im do pyszczkow noze
3. Zatruj kolce jadem kielbasianym
4. Wytresuje zeby za toba wszedzie chodzily
5. Armia Jezy - one zwabia inne jeze, po paru latach bedziesz mial tysiace jezy z nozami na ryjach i zatrutymi kolcami.
6. Idziesz na Sejm i Belweder
7. Zdobywasz wladze w PL
8. Poszczuj jezami Sorosa i dla rownowagi ONR.