Wpis z mikrobloga

okazuje się, że ku**a mam nietypowy fetysz.
Chcę kupić #mieszkanie w #warszawa 2 pokoje Z ODDZIELNĄ KUCHNIĄ w miarę nowym budownictwie (2010+) lub z rynku pierwotnego i w miarę blisko centrum (mieszkanie maks 54m2). Wydawało mi się, że te wymogi nie są jakieś z dupy, ale okazuje się jednak, że takich mieszkań nie ma... Szukam od 3 miesięcy i znalazłem jedno, ale cena 16k za m2 xD (szukam do 11k).
#gownowpis #bekazpodludzi #zalesie #kupnomieszkania
  • 30
@Hazyl: ja poluje na metraż właśnie ok. 50-55. tak żeby mieć te 3 pokoje. Jasne salon z aneksem będzie, ale do tego 2 sypialnie. Nie wyobrażam sobie mieszkać inaczej, jeśli kiedykolwiek pojawi się u mnie dziecko. (w sumie już jedno mam, bo siostra żony jest, także traktuje jak swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°). no i co? I dupa, znaleźć coś takiego w nowym budownictwie, to mission impossible.
Powiem wam, że najgorsze w tym wszystkim jest to, że musicie wziąć pół miliona w kredycie, a zadowoleni i tak nie będziecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ciężko będzie, bo od jakiegoś czasu już jest taka moda. Architekci wychodzą z założenia z że ludzie już przestali gotować. Tylko lunch w pracy.


@modzelem: to nie jest moda tylko wymóg posiadania jednego pomieszczenia o powierzchni nie mniejszej niż 16m2.

@Hazyl: wydaje mi się, że Budimex Nieruchomości na Mangalii ma jakieś mieszkania z osobną kuchnią. Przynajmniej na pierwszym etapie coś było.
@Hazyl: Faktycznie tak jest. do 45 metrów w nowym budownictwie widziałem tylko w aneksach.
Tu masz np. mieszkanie dwupokojowe z półotwartą kuchnią - bez problemu można je zrobić na zwykłą zamkniętą.
Ja w ciągu ostatnich kilku miesięcy znalazłem kilka takich mieszkań (dwa pokoje z oddzielną lub półotwartą kuchnią z możliwościa zamknięcia kuchni), ale szukałem tylko jednej określonej okolicy.

To mieszkanie ma 52 metry i chyba 8500 zł /metr cena wyjściowa.
250
szcz33pan - @Hazyl: Faktycznie tak jest. do 45 metrów w nowym budownictwie widziałem ...

źródło: comment_ZRFI6chGNgf8OrcUzyaO1JfpaT3xQRMC.jpg

Pobierz
@Hazyl: Nie wiem czy Warszawa jest jakaś wyjątkowa, ale jak kupowałem we Wro to nie ma żadnego problemu - może nie każdy deweloper tak projektuje, ale na pewno da się znaleźć takie, gdzie kuchnie można wydzielić i jak odpowiedni wcześnie się na mieszkanie zdecydujesz, to ci postawią ściankę działową gdzie będziesz chciał.
Sporo ludzi jednak chce mieć kuchnię otwartą, a łatwiej sobie taką ściankę postawić, niż bawić się w rozpieprzanie już
Architekci wychodzą z założenia z że ludzie już przestali gotować.


@modzelem: tu raczej chodzi o coś zupełnie innego. Architekci wyszli z założenia że jak przychodzą do ciebie znajomi to dość ciężko utrzymać konwersację inaczej niż krzycząc z kuchni gdy robisz obiad/kolacje dla gości. Salon z aneksem daje ten komfort że możesz rozmawiać ze znajomymi jednocześnie przygotowując im jedzenie.