Wpis z mikrobloga

#pytanie #android #telefony #xiaomi #pytaniedoeksperta

Zalałem telefon Xiaomi Redmi 3S


Wyłączyłem, wyjąłem co się dało o suszyłem 4 dni (leżał na szmatce otoczony torebkami pochłaniającymi wilgoć)

Ekran nie działa; chyba jest też coś z baterią bo pokazuje diode ładowania ale świeci się non stop na czerwono (poniżej 10% baterii), gdyby się prawidłowo ładował robiłaby się zielona
mogę podłączyć do kompa przez USB, wykrywa mi go ale nie mam dostępu do danych (musiałbym zaakceptować na ekranie). Nie bardzo mam jak to zrobic bo nie wiem nawet czy jest wlaczony

1. Czy można jakoś zgrać/skopiować to co jest na nim? większość zdjęć mam (ostatni backup galerii robiony miesiąc temu), kontakty na gmailu wiec spoko. W sumie nie wiem czy jest cos super waznego co potrzebuje wiec jeśli mi się nie uda to trudno ale może jest szansa jakos dobrac sie do tych danych?

2. Jest szansa naprawic go? We wrzesniu by skonczyl 2 lata wiec chcialem go wymienic ale moze moglbym sie pobawic i go otworzyc?


sa jakies tutoriale jak go otworzyc? czy laik da rade cokolwiek tam poruszac aby naprawic?
  • 6
@Pojedynczy: to trochę kicha. telefon obsługuje otg, więc jeśli jest włączony to mógłbyś próbować w ciemno myszką. a skoro trzy razy nie, to raczej software'owo odpada pomoc oprócz tej myszki, niech ktoś inny doradza sprzętowo bo się mniej znam. powodzenia