Wpis z mikrobloga

  • 4472
Powiem wam, że pracuje teraz u komornika przy papierach i to co się wyrabia u niektórych ludzi, to przechodzi komornicze pojęcie.

Chłopak, 97 rocznik, pierwsza praca i wziął sobie telewizor na raty. Oczywiście robotę stracił i przestał spłacać. Asesor wbija do domu na zajęcie, bo pomimo pism gość nie chce spłacać, zajmuje telewizor i elo, na jakiś czas spokój. Tylko na licytacjach takie sprzęty są dużo taniej sprzedawane, więc na cały dług nie wystarczyło. Kolejne pisma, brak reakcji, ponownie asesor wbija do domu i co? Na szafce stoi... Telewizor. Ziomek wziął sobie kolejny na raty w jakimś lombardzie xd

Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy, ziomek później brał chwilówki, żeby kupić kolejny telewizor. Tym sposobem tv nie ma, ale płaci za cztery ))¯_(ツ)_/¯

#pracbaza #bekazpodludzi #heheszki
  • 356
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ufo777: O k---a, bo ludzie z '97 mają już 21 lat. A ja myślę, jak nieletni pracę dostał. K---a...
  • Odpowiedz
@Ufo777: Kto daje tym ludziom pożyczki? Kto podejmuje takie ryzyko na rynku, by dać pożyczkę komuś, kto dostał dopiero pierwszą pracę? Kto daje pożyczkę komuś, kto jednej już nie spłacił? Gdzie tu logika? Czyżby prawo upadłościowe było za słabe?

I to już jest szczególny podludzizm, bo u mnie kuzyn '98 wziął iPhone'a, którego niby miał spłacać ze swoich, ale przynajmniej na matkę. Oczywiście przestał spłacać, ale przynajmniej tak się 'zabezpieczył',
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: weź z takimi bajkami nie wyskakuj xD nie ma opcji, żeby jakikolwiek bank nie dał 600 zł miesięcznie kredytu przy takich dochodach na uop i bez żadnych dodatkowych obciążeń ( ͡º ͜ʖ͡º) albo zmyślasz, albo przekręcasz, żeby było pod hipotezę oparcie
  • Odpowiedz
imposiblu, nie przy 600 zł dla 10k gospodarstwa domowego.


@Lorenzo_von_Matterhorn: @Docnt: No dobra, rozumiem, że wiecie lepiej, a ja wolę płacić z d--y wyższą ratę ¯\_(ツ)_/¯ Suma sumarum wziąłem gotówkowy na 2k zł, ale w innym banku i za wiarygodność uznali mi posiadanie tam konta >5 lat. Bez tego również bez szans.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: @Docnt Spoko xD Za każdym razem miałem już czekać na przygotowanie umowy i za każdym razem po paru dniach tel z banku, że "nie jestem wiarygodny". Wprost sugerowali wcześniejszą pożyczkę lub raty, bo teraz "wszyscy biorą, zanim wezmą kredyt" i "pomimo dochodów może pan nie spłacać" ¯\_(ツ)_/¯ Mowa o bankach gdzie nie miałem wcześniej konta itd.

Zero spadków, innych długów itd. Moja UoP co prawda pół roku, ale
  • Odpowiedz
@Docnt: uop/dg krótko.
@wojtas_mks: ja mam odwrotnie, mi oferowali po 1-2 razy na miesiąc ofertę na kredyt gotówkowy w fajnej sumce nawet, zablokowałem możliwość składania ofert przez telefon i nie wiem jak to by było teraz, ale pewnie podobnie. Coś qmplu musisz mieć c-------o.
Analityk widocznie z jakiegoś względu nie chce Ci przyznać kredytu, a z tego mają pieniądze. Widocznie wpadasz w grupę wysokiego ryzyka. To, że nie
  • Odpowiedz
@titanforged: Znajdujesz info gdzie jest licytacja, jezeli mniej niz 5k to idziesz (polecam zadzwonic do komornika i zapytać się czy aktualne bo czasem ktos splaci sie w ostatniej chwili), jezeli jestes sam to komornik wyczytuje zasady, mowi co licytujesz, mowisz "oferuje cene wywołania" i kupujesz coś za CW. Jeżeli kilka osób to ktoś oferuje CW i następnie przebijacie to. Tylko nie przebijajcie się o parę groszy jak w Lalce podczas
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: nie ma sensu się sprzeczać w internecie, bo i tak nie dojdziemy do ładu. Jeśli to prawda co mówisz, to czym prędzej polecam się sprawdzić porządnie w biku. Siebie, żonę, rodziców, teściów. Może ktoś ma na sobie coś dużego (lub miał) i nawet nie wie (kradzież dowodu czy cokolwiek), a banki raczej nie mogą Ci mówić o długach rodziców. Naprawdę zainteresowałbym się tym jak najszybciej
  • Odpowiedz