Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr gdzie można pracować, mając za wysokie i zbyt "dziwne" kwalifikacje?

#niebieskipasek here, lvl 29. Skończyłem 4-miesiące temu doktorat z #fizyka w renomowanym ośrodku w jednym z krajów niemieckojęzycznych. Wróciłem do #polska (konkretniej #warszawa) i od tych 4 miesięcy nie mogę znaleźć #pracbaza. Problem to moje kwalifikacje, umiem:
- rozwiązać zadanie z fizyki xD Serio, to jest główne co umiem, i główne co robiłem ostatnie 10 lat życia.
- modelować świat. Jako fizyk, mogę analizować, tworzyć modele, wyciągać wnioski itd.
- trochę programować, tzn. umiem napisać symulację nawet skomplikowanych rzeczy czy program do liczenia czegoś. Python, C, C++. Oczywiście, jak to w nauce, tworzyłem spaghetii kod bez żadnej dokumentacji i bez żadnych fajerwerków niestety. Miał działac i liczyć.
- angielski C2, niemiecki C2, rosyjski B1, francuski A2

Kariery naukowej nie chcę kontynuować, wypaliłem się. Na razie próbowałem się zaczepić w #finanse jako analityk i w #it jako programista (niekoniecznie #programista15k). Oczekuję 5k netto minimum, choć coraz bardziej mam ochotę to zmniejszyć, bo nie idzie mi szukanie.

Jakieś porady? Czego się uczyć? Gdzie szukać?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 17
Analityk aktuarialny, robotę w tym zawodzie znajdziesz bez problemu tak jak ja znalazłem ale hajsu niestety za dużo chcesz, niestety tu działa brak jakiegokolwiek doświadczenia ale podwyżki przychodzą dość szybko. Max dostaniesz 4500 brutto i podwyżka 800 zł co jakieś 10 miesięcy jak się postarasz to co 8 miesięcy. Jak zdasz egzaminy na aktuariusza to z miejsca masz jakieś 8-9k brutto na start.
6c0a360140: Dzięki za wszyskie odpowiedzi!

@DzyndzaNyga @mk321 @warning_sign myślałem o tym, nawet mam jedną publikację, w której używałem prostego modelu machine learningowego. Problem jest taki, że to naprawdę prosty model, prosty kod w tensorflow (wrzuciłem na githuba i sam nie wiem, czy dobrze zrobiłem) i na razie nie udało mi się tego użyć do przyjęcia do pracy z sukcesem. Próbował będę dalej, bo przyznaję, że to mnie pociąga

@th3ta nie zasymilowałem
@daox: @AnonimoweMirkoWyznania: Czy jestem to nie wiem :) U mnie oferty się pojawiają z różną częstotliwością i z różnymi wymaganiami. Z tego co opisał Anon, to dla niego nie mam nic z samym C++ czy Pythonem. Java jest często stałym elementem.
Ale super, że masz angielski i niemiecki, więc tym bardziej się dziwię, że nie możesz znaleźć pracy.
Anonku - a rozważałeś B2B? Bo wtedy 5k netto to pewnie bez
ElfickaLoszka: > mając za wysokie

To nie są za wysokie kwalifikacje tylko mało potrzebne kwalifikacje.
Możesz uczyć w szkole podstawowej albo średniej albo na uczelni, pracować w PAN albo innym instytucie, ale jak pewnie sam wiesz wielu doktorów nie pracuje w swoim zawodzie. Przez ostatnie 10 lat nie zastanawiałeś się po co robisz studia i doktorat i gdzie chcesz pracować?
W różnych firmach gdzie pracowałem przewinęło się z 5 doktorów fizyki