Wpis z mikrobloga

@emilkos8: daj razem. Dzieci na tym etapie się nie integrują z kimś kto nie mówi płynnie po Polsku, kto jest inny. Jak dasz osobno to możesz stworzyć 3 odludków. A jak dasz razem to na pewno będą miały siebie, a z czasem pewnie po kilku latach różnice się zatrą.
  • Odpowiedz
@emilkos8 jeżeli słabo u nich z językiem to tym bardziej trzeba rozdzielić. Nie nauczysz się obcego języka potozumirwając się w ojczystym. Z początku będzie trudniej ale na dłuższą metę to dobre rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@emilkos8: studiowałem w Szkocji i wiem, ze pośród obcych ludzi dobrze jest miec kogos kto rozumie mój jezyk, kulture i zechce pomóc gdy trzeba bedzie . Miałem kilkoro Polaków w grupie i pomimo naprawde dobrej integracji ze Szkotami, w naszej grupie pomagalismy sobie na wzajem, czego niestety nie mogłem oczekiwac od autochtonów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emilkos8: Swoją drogą pamiętam swój dramat z podstawówki, że nie przydzielili mnie z kolegami bo coś tam. Szybko jednak skumalem się z nowymi + miałem starych. Tu trochę inna sytuacja ale myślę że szybko nauczą się języka.
  • Odpowiedz
@Hawthorne: uwazam je za bardzo dobre, dorosli tak samo jak dzieci przezywaja stres, rozłakę, potrzebe akceotacji w nowym, nieznanym srodowisku, zwłaszcza, gdy bariera jezykowa czasami stanowi jeszcze pewna granice.
  • Odpowiedz
@onet12 właśnie jest odwrotnie, dzieci wszystko chłona jak gąbka, wrzucisz 10 dzieci różnych nacji w jedno miejsce a i tak masz pewność że znajdą sposób na porozumienie zabawę etc gdy dojrzali ludzie świadomie często by zdecydowali że sami się sobą zajmą
  • Odpowiedz
@emilkos8: Ja bym nie rozdzielała, moim zdaniem jeśli nie będą chciały się integrować, i tak się nie zintegrują. Z drugiej strony to ułatwienie dla nauczycieli i dla nich samych, jeśli mają jakiś problem językowy to nie będą się wstydzić zapytać siebie nawzajem, będą razem rozkminiać itp. Ja studiowałam przez jakiś czas za granicą, obecność rodaczek w grupie nie wpływała kompletnie na to czy się integrowałam z resztą czy nie. Z
  • Odpowiedz
Rozdzielam. Dzięki za sugestie :)


@emilkos8: Ciekawie będzie jak je rozdzielisz i za pare miesięcy ogarniesz, że któraś nie dogaduje się z rówieśnikami, jest wyśmiewana i izoluje się od reszty. xd Dzieci bardzo szybko łapią język, wiec nawet jak dasz je razem, to jestem pewien, że w przeciągu pół roku będą mówić po polsku. Wydaje mi się, że rozdzielanie ich w tym przypadku to nadgorliwość, która w dłuższej perspektywie nie
  • Odpowiedz
@emilkos8: Takie decyzje powinnaś podejmować po konsultacji ze szkolnym pedagogiem, a nie grupą gimnazjalistów z Internetu. Piszę to bez kąśliwości, po prostu ustawiasz małym, zdezorientowanym dziewczynkom życie na kilka lat w przyszłość i to powinna być rozsądna decyzja.
  • Odpowiedz