Wpis z mikrobloga

Przy okazji premiery "Kleru" Wojtka Smarzowskiego przypomniała mi się ciekawa historia.

Mając 8 lat wracałem z chłopakami ze szkoły u mnie na wsi. Rzucamy się gałami, wpychamy w zaspy, nacieramy dziewczyny, gdy nagle zatrzymuje się przy nas czerwony Fiat Brava. Drzwi się uchylają, a wewnątrz starszy facet w sutannie i koloratce, gestem grubej ręki zaprasza nas do środka. Niewiele myśląc wskakujemy z kolegami zatrzaskując za sobą drzwi.

I tu wydarzyła się rzecz niesamowita, gdyż... gość porozwoził nas po klatkach schodowych życząc miłego dnia, po czym odjechał w swoją stronę.

Wadam do domu, rzucam plecak w kąt, rodzice krzątają się po kuchni. Mama pyta, co tak wcześnie ze szkoły. Odpowiadam zatem zgodnie z prawdą, że ksiądz nas podwiózł. Matce aż obieraczka z rąk wypadła, ojciec unosi przerażony wzrok znad lutownicy. Rodzicielka przyklęka, bierze mnie w ramiona i z poważną miną mówi: "Synku, obiecaj mi coś. Nigdy więcej nie wsiadaj do samochodu z tym człowiekiem. To mógł być jakiś przebieraniec, zły człowiek, mógł cię porwać lub wyrządzić wielką krzywdę! Rozumiesz?"

Cóż, przytaknąłem tylko i pobiegłem grać na Pegazusie, a później...


Insta | Blog

#wanderlust - tag z moich opowiadanek i podróży.

#dzieci #bekazdzieci #heheszki #ciekawostki #kler #film #ksiadz
Dwadziescia_jeden - Przy okazji premiery "Kleru" Wojtka Smarzowskiego przypomniała mi...

źródło: comment_ENKA3rQywwIhVKHNUcGKC2MHzguLbSx3.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 559
@zielonk4: ja mam jeszcze 3. Może to był poprostu normalny ksiądz który kojarzył te dzieciaki z przygotowań do 1 komunii/religii albo czegoś.

No ale przecież hurr durr przecież wszyscy księża to gwałciciele i pedofile, a jak nie to na pewno mają kobiety na boku.
  • Odpowiedz
iekszosc ksiezy to dobrzy i normalni ludzie. Nie lepsi od statystycznego czlowieka, ale rownie dobrzy.


@Wloczykij2: Od zawsze wiadomo, ze wystarczy kropla atramentu, zeby zabarwic cala szklanke wody. Problem KK jest taki, ze nic z ta kropla nie robi. A powinien byc w tej materii transparentny, stanowczy i surowy. A poza tym, jak to w przypadku instytucji tego typu, bywa, ze i prowokacje sie zdarzaja.

Suma sumarum, KK jest nieodpowiednio efektywny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Wloczykij2: powiem więcej, zdecydowana ilość ludzi na świecie to dobrzy i normalni ludzie, którzy nie chcą nikogo gwałcić i zabijać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wloczykij2: I moim zdaniem, przydaloby sie im faktycznie zakrecic kran z panstwowa kasa. Wyszloby im to tylko n dobre. Raz, ze kto placi ten wymaga, a pozniej sa tego konsekwencje, dwa, ze jak sie dostaje kase za nic, to sie ma wylozona lage na jakosc swiadczonych uslug. Z reszta, sam hierarchizm KK jest patologiczny i promuje miernych, biernych, ale wiernych. Kler, innymi slowy, tez nie jest wolny od januszostwa przelozonych.
  • Odpowiedz
@jaca_pump: taak, byloby super. Wprowadzilbym jeszcze jakis podatek od wiernych co kasa szla by na cele religijne i koniec z ulgami zus itd. Do tego koniec ze zwrotami ziemi i budynkow do kosciola chrzescijanskiego czy zydowskiego. Jak ksieza sami musieliby zatroszczyc sie o to, zeby miec kase to zaraz bardziej dbaliby o wiernych, uslugi itp.
  • Odpowiedz
taak, byloby super. Wprowadzilbym jeszcze jakis podatek od wiernych co kasa szla by na cele religijne i koniec z ulgami zus itd. Do tego koniec ze zwrotami ziemi i budynkow do kosciola chrzescijanskiego czy zydowskiego. Jak ksieza sami musieliby zatroszczyc sie o to, zeby miec kase to zaraz bardziej dbaliby o wiernych, uslugi itp.


@Wloczykij2: do tego podatek sportowy, na utrzymanie obiektów sportowych, typu stadiony, baseny i podatek kulturowy na utrzymanie
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Nie wspomnialem, ale taki podatek religijny powinien byc jak najbardziej dobrowolny. Tzn. wpisujesz wyznanie i jak jestes np. katolik to placisz.

Obiekty sportowe dbaja o kondycje fizyczna narodu, a to akurat oplaci sie panstwu, ze obywatele beda zdrowsi.

Natomiast podatek kulturowy to za duzo, ale doplaty powinny byc zniesione, bo to co w sztuce nowoczesnej teraz sie prezentuje to porazka np. wysypana przyczepka gruzu przed budynkiem za 500k zl dla
  • Odpowiedz
  • 0
@Dwadziescia_jeden U mnie n wsi był ksiądz, któremu życia mógłby pozazdrościć nie jeden, gorzałę walił jak za 3, kolędę jak rozpoczynał o 9 rano to kończył o 22 przechodząc tylko przez 6 domów max, baby do łóżka że wsi miał? Pewno że miał, nawet trzy albo i więcej, pieniądze na wieczne nieoddanie pożyczał czy robił pogrzeby za darmo to ludzie nic nie mówili, dopiero się jazdy zaczęły po śmierci, ale wiadomo jak
  • Odpowiedz
@Dwadziescia_jeden: No i właśnie to jest największy problem z pedofilami w KK - zaufanie społeczne. Pewnie, może i wśród księży jest procentowo tyle samo pedofilów, co wśród bankierów, hydraulików czy fryzjerów. Tylko że typowe dziecko wychowane w katolickiej wsi nie wsiądzie bez zastanowienia i z pełnym zaufaniem do samochodu randomowego bankiera czy hydraulika, a do księdza pójdzie bez żadnego problemu, nawet za wiedzą rodziców.
  • Odpowiedz
Obiekty sportowe dbaja o kondycje fizyczna narodu, a to akurat oplaci sie panstwu, ze obywatele beda zdrowsi.


@Wloczykij2: równie dobrze można powiedzieć, że obiekty religijne dbają o kondycję duchową.

Zresztą, co ma do zdrowia Stadion Narodowy, gdzie grają tylko drużyny sportowe, a widzowie siedzą?

Czemu wolny rynek nie mógłby tego regulować?

Natomiast podatek kulturowy to za duzo, ale doplaty powinny byc zniesione, bo to co w sztuce nowoczesnej teraz sie prezentuje
  • Odpowiedz