Wpis z mikrobloga

Przy okazji premiery "Kleru" Wojtka Smarzowskiego przypomniała mi się ciekawa historia.

Mając 8 lat wracałem z chłopakami ze szkoły u mnie na wsi. Rzucamy się gałami, wpychamy w zaspy, nacieramy dziewczyny, gdy nagle zatrzymuje się przy nas czerwony Fiat Brava. Drzwi się uchylają, a wewnątrz starszy facet w sutannie i koloratce, gestem grubej ręki zaprasza nas do środka. Niewiele myśląc wskakujemy z kolegami zatrzaskując za sobą drzwi.

I tu wydarzyła się rzecz niesamowita, gdyż... gość porozwoził nas po klatkach schodowych życząc miłego dnia, po czym odjechał w swoją stronę.

Wadam do domu, rzucam plecak w kąt, rodzice krzątają się po kuchni. Mama pyta, co tak wcześnie ze szkoły. Odpowiadam zatem zgodnie z prawdą, że ksiądz nas podwiózł. Matce aż obieraczka z rąk wypadła, ojciec unosi przerażony wzrok znad lutownicy. Rodzicielka przyklęka, bierze mnie w ramiona i z poważną miną mówi: "Synku, obiecaj mi coś. Nigdy więcej nie wsiadaj do samochodu z tym człowiekiem. To mógł być jakiś przebieraniec, zły człowiek, mógł cię porwać lub wyrządzić wielką krzywdę! Rozumiesz?"

Cóż, przytaknąłem tylko i pobiegłem grać na Pegazusie, a później...


Insta | Blog

#wanderlust - tag z moich opowiadanek i podróży.

#dzieci #bekazdzieci #heheszki #ciekawostki #kler #film #ksiadz
Pobierz Dwadziescia_jeden - Przy okazji premiery "Kleru" Wojtka Smarzowskiego przypomniała mi...
źródło: comment_ENKA3rQywwIhVKHNUcGKC2MHzguLbSx3.jpg
  • 23
Albo popierasz wolny rynek, albo nie.


@Lawrence_z_Arabii: Nie wszystko jest zerojedynkowe.

Dobrze, moze i dbaja o kondycje duchowa, ale jakos te obiekty trzeba utrzymac.
Myslalem o stadionach na ktorych cwicza prywatni ludzie, a nie takie stadiony. Zreszta te powinny na siebie zarabiac.
To z tego, ze czyms trzeba przyciagnac turystow zza granicy, a jak chcesz to zrobic bez pomocy szczeblu panstwowym. Do tego potrzebne sa duze projekty, a nie mamy tak
Nie wszystko jest zerojedynkowe.


@Wloczykij2: wiadomo, jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ktoś krowę ukradnie to źle.

To z tego, ze czyms trzeba przyciagnac turystow zza granicy, a jak chcesz to zrobic bez pomocy szczeblu panstwowym


Więcej turystów odwiedziła Katedrę Notre Dame, czy Stadion Narodowy?

Poza tym turystyka to słaba gałąź gospodarki, bo generuje stosunkowo małe zyski.