Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie z czystej ciekawości - czy da się dostać pracę w firmach high-end tech typu SpaceX, NASA, Microsoft, Google pracę bez jakichkolwiek studiów, czy są takie osoby, a jak tak to w jaki sposób to zrobiły? Nie mam na myśli osób, które rzuciły studia z Ivy League albo MIT jak Gates, tylko takie, które karierę budowały bez rozpoczynania i kończenia studiów. Oczywiście mam na myśli stanowiska IT i inżynierskie, a nie bycie sprzątaczem.

inb4 i tak się nie dostaniesz (nie planuje póki co)

#kariera #spacex #microsoft #google #tech #highend #it #inzynieria
  • 9
  • Odpowiedz
@fenshi1: w moim teamie w Google (Mountain View) bylem chyba jedynym, ktory skonczyl informatyke. Reszta albo nie miala studiow w ogole albo konczyli psychologie czy inne meteorologie. Nie widzialem specjalnie korelacji pomiedzy jakoscia pracy a skonczonymi studiami.

Podsumowujac - da sie.
  • Odpowiedz
@TheEasyPeasy: @fenshi1: @mjeziersky: zajmuję się programowaniem i projektowaniem infrastruktury. Z perspektywy kilku lat spędzonych w Google, wydaje mi się, że wtedy nie miałem żadnych specjalnych umiejętności. Ot, umiałem poskładać kilka literek, aby kod się kompilował i robił swoje.

Natomiast Google to jest inny świat i nauczyłem się niesamowicie dużo, rzędy wielkości więcej niż na jakiejkolwiek uczelni. Zajmowałem się problemami, z którymi inne firmy (może) będą się zmagać za 5-10
  • Odpowiedz
  • 0
@NajsrozszyTrzpien Dzięki, pozwole sobie jeszcze zapytać - jak tam dostałeś pracę? Po prostu złoźyłeś CV na ich stronie i nie mieli problemów, że nie byłeś jeszcze wtedy w USA, czy na przykład przeniesiono cię z polskiego oddziału?
  • Odpowiedz