Wpis z mikrobloga

@cecyl: śmieszku ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zależy co autor ma na myśli i w jakim kierunku chce iść. Bo co mu po samym JSie? Wiadomo, że pracę znajdzie, ale jeżeli chce iśc typowo w front to warto ogarnąć HTML i CSS który jest stosunkowo prosty, a rozszerza trochę horyzonty.
Napisałem ostatnio kilka postów na wykopie i wszyscy mi go odradzają. Jakie książki bądź kursy polecasz jeśli chodzi o CSS oraz HTML5?


@xemonnt: Uczysz się od podstaw - nic nie ogarniałeś jeszcze w temacie?
@cecyl:sorry ze tak wyszedłem poza temat, wiadomo ze jeśli chce się coś robić w js trzeba też ogarniać html i css, po prostu wolałbym się skupić na jednym języku i nie tracić czasu na c++ czy pythona a od razu zacząć od technologii w której chciałbym coś w przyszłości tworzyć. Ciężko mi się zabrać za te początki i nie wiem właśnie jaka droga byłaby najrozsądniejsza, kursy js na pluralsight byłyby twoim
@cecyl: Wiedza moja teoretyczna nt programowania jest minimalna, ale zdaję sobie sprawę ze z tych 3 technologii, jedynie js to język programowania. Po prostu rozmyślam jak obrać najlepszą drogę w początkach webówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xemonnt: istotne moim zdaniem jest to, że js to język prototypowy, przez co dziedziczenie jest nietypowe. Lepiej zaczynać od pythona lub c++ moim zdaniem.
@xemonnt nie słuchaj dzbanów, jak chcesz być frontem to podstawy HTML, CSS i śmiało możesz zaczynać od JS.
Ale no hehe frontend to nie programowanie hehe my Mati to tylko Java hehe.
@xemonnt: na front to html+css i JS do kolekcji. Wiadomo, potem mozna sie pobawic biblitekami, jakims TS z angularem/reactem itp.

No, ale piszesz, ze podoba ci sie JS bo jest szeroki zakres. No to imo jest gowno prawda. JS na mobilkach lezy i nikt mi nie wmowi ze tak nie jest. Czytalem i widzialem pare projektow w React Native na androbiede, no coz, szalu nie ma ale cos tam mozna nakodzic.
Antony Alicea na Udemy kurs javascript tam zrozumiesz javascript i będziesz mógł pisać. Ja rozumiem javascript ale i tak go nie rozumiem :(