Wpis z mikrobloga

No i się stało. Kupiłem francuza. Peugeot 407SW 1.6HDi. Czy będę szczęśliwym posiadaczem to czas pokaże :)
Pewnie znajdzie się tu parę osób które mają takie auto. Mam parę pytań na które instrukcja mi nie odpowiada.

1. Dziś odkurzając auto, otwierając tylne drzwi włączał się zamek klapy, otwierając ją. Czy tak ma być (jeśli tak to po co?).
2. Mam automatyczne wycieraczki. Czy po każdorazowym uruchomieniu samochodu muszę przeklikać 0-AUTO by zaskoczyło czy nie ma takiej potrzeby. Dziś mimo manetki na AUTO nie zadziałało, dopiero gdy przeklikałem manetkę. (check pokazał że są włączone).
3. Światła dzienne. Podczas jazdy próbnej i po zakupie nie widziałem problemów. Ale aby rozwiać moje wątpliwości - pokrętło manetki na 0 i światła dzienne powinny się uruchomić automatycznie, a gdy potrzeba bo ciemno to mijania, tak? Gdy przekręcę na manetce to wymuszam światła mijania. (check pokazał że są włączone). Dziś nie zadziałało.
4. Gdy wbiłem wsteczny bieg, asystent parkowania pokazał w środkowym polu 4 paski (tak jakby coś było w przestrzeni przy zderzaku) z wykrzyknikiem a nic nie było w pobliżu. Pod wieczór (gdy ogarnąłem auto) taki komunikat się nie pojawił.
5. Elektryczne fotele. Brakuje mi w fotelu pasażera guzika regulacji oparcia, ale wygląda na to że prócz niego prakuje też sterowania (pusta dziura) - czyli brak który trzeba dokupić?
6. Szukam instrukcji z plikami do wgrania polskiego oprogramowania do RT4 (wersja z monitorem).
7. Jaki polecacie kabel/oprogramowanie do serwisu? Na kompa jak i android (obd po bt).

Czy punkty 2,3,4 mogą być jakoś powiązane z hmm jakimś zawieszonym sterownikiem???

To chyba tyle z jednego dnia ;)
Dzięki za wszelkie porady!

#samochody #peugeot #peugeot407 #407
  • 10
1. Dziś odkurzając auto, otwierając tylne drzwi włączał się zamek klapy, otwierając ją. Czy tak ma być (jeśli tak to po co?).


@szymon_gce: coo, coś musi być z kablami nieteges - nie powinny się takie rzeczy dziać.

2. Mam automatyczne wycieraczki. Czy po każdorazowym uruchomieniu samochodu muszę przeklikać 0-AUTO by zaskoczyło czy nie ma takiej potrzeby. Dziś mimo manetki na AUTO nie zadziałało, dopiero gdy przeklikałem manetkę. (check pokazał że są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szymon_gce: Witaj w rodzinie, ja swój 407 mam od lipca 2017r. Polecam wyposażyć się z miejsca w lexie, większość warsztatów nie radzi sobie z kodami błędów bo maja uniwersalne komputery, umnie udało się aktywować parkowanie na wyświetlaczu, wyłączenie zapięcia pasów itp

Co do lexia to kupiłem z Ali, cena ok 170 zł
https://m.aliexpress.com/item/32697318929.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32697318929&productSubject=32697318929&shortkey=yyQVJBbI&addresstype=600

Niestety u mnie nie ma funkcji cofania gdzie lusterka obniżają się w celu ułatwienia parkowania, nie znalazłem tego