Wpis z mikrobloga

Ja Pitole, niby w Polsce coraz lepiej, ale jak człowiek wyjedzie zna #emigracja i pochodzi po sklepach to się załamuje wszystko takie tanie xD
I niech ktoś nie myśli ze przeliczam na złotówki bo tak nie robię np. Chciałem sobie kupic buty nike 97 #streetwear w Polsce 700-800zl czyli 1,5 tygodniówki, w Holandii czy Niemczech 140€ czyli 1,5 dniówki...
#emigracja #smutnazaba #polska więcej jeszcze rozdawnictwa niech wprowadza te pajace #bekazpisu
  • 156
@priveth miałam to samo w uk, ale głównie przy patrzeniu na rzeczy codziennego użytku. Potrzebuje żelu pod prysznic, idę do Poundlandu i kupuje Original Source za 1 funta czyli jakieś 10 minut mojej wakacyjnej pracy na zmywaku, a w Polsce musiałabym pracować na niego godzinę i to nie za totalnie minimalna stawkę (ok.12 zł w sklepach)
Kurde, na co dzień się tego nie zauważa, ale jak pomyślisz ile możnaby zaoszczędzić na takich
@Mirkomil: no jak ktos chce jak najwiecej odlozyc to wiadomo ze zyje jak najtaniej. bo mozna tez sie przeprowadzic i po prostu sie przyzwyczaisz do troche lepszego standardu i placenia za piwo 6€ i wyjdzie na to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@priveth: ogolnie zajebista opcja emigracja zwlaszcza dla grupki znajomych. wynajma nawet i fajne duze mieszkanie, na poczatek nawet i wspolne pokoje ( z kolega to nic zlego ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i bedzie tanio i fajnie, kazdy pracuje wraca, piwerko, weekend imprezy, konto w banku sie zapelnia (zwlaszcza w walucie pln) praca raczej ciezka ale bez stresu, #!$%@? swoje i nara, troche jak studia na jakims ciezkim