Wpis z mikrobloga

#adobe #dotacje #urzadpracy #oprogramowanie #pytanie #grafikakomputerowa #grafika3d

Ziomki bralem dotacje z UP i zastanawiam się jak oni później sprawdzają zakupy które zrobiłem w ramach tej dotacji? Bralem laptopa, monitor oraz oprogramowanie adobe z roczna przedplata i teraz pytanie jak im udowodnić zakup Adobe? Oni przeciez nie daja zadnego pudelka ani klucza tylko przypisują do konta i w sumie tyle? Czy oni mogą się do tego przyczepić? Miał ktoś już z tym doświadczenie?
  • 15
@lukasz-heisenberg-win: możesz mi wytłumaczyć zawód grafika? Bo chyba jestem z innej epoki i nie czaje. Masz pracę na etat, czy jesteś tak dobry i znany, że firmy się do Cb zgłaszają? A może szukasz zleceń na jakiś stronkach? Jakiego rodzaju projekty wykonujesz?
@GusFring: jestem montazysta i zajmuję się tez prostymi animacjami w after effects, glownie zajmuję sie montażem, kiepski ze mnie grafik. Ale dzięki roboty mam już tyle że i tak na nic nie mam czasu, działalność to była tylko formalność.

@DamSon fakture od adobe mam i w tym tyg ma mi zostać przetłumaczona u tłumacza przysięgłego. Bardziej chodzi mi o to że jak fizycznie przyjdą do biura sprawdzić zakupiony sprzęt to jak
@DamSon: W tym tygodniu będę składał papiery w UP do rozliczenia z wydanych środków to się ewentualnie dopytam. Tak samo zastanawiam się jak będą patrzeć na faktury z laptopem. Bo ja w specyfikacji napisałem, że kupuję stację roboczą i konkretny model ale tam też można dopierać sobie podzespoły i np na fakturze mam model bazowy + wszelkie dodatki z tym laptopem związane ( np lepszy ekran, więcej pamięci RAM itd ),
@lukasz-heisenberg-win: z tego co wiem dotacji nie można wykorzystać na zakup subskrypcji oprogramowania (a częsc UP w ogóle wyklucza zakup oprogramowania), jesteś pewny że mogłeś to kupić? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam a wniosków i umów widziałem multum.
Co to stacji roboczej - jeśli co innego masz na fakturze, a co innego wpisałes we wniosku - powinieneś złożyć do UP pismo z wyjaśnieniem czemu, po co, dlaczego jest co
@gastxxx: To jest zakup całoroczny przedpłata z góry za cały rok. Nie ma tak, że płacę co miesiąc subskrypcje. We wniosku mam Stacja robocza(Laptop) i np. cała stacja kosztowała mnie 12 500 zł ale we wniosku jest wykazany podstawowy model ( koszt około 6800 zł ) pod który później ustala się konkretna konfiguracja i tam mam wyszczególnione dodatkowe elementy jakie się zamawia do laptopa, np. Windows 10, dodatkowa pamięć RAM, lepsza
To jest zakup całoroczny przedpłata z góry za cały rok.


@lukasz-heisenberg-win: i zazwyczaj to było niedozwolone ;) masz na piśmie że wiedzą że to subskrypcja a nie box?
Co do stacji to zadzwoń do urzędu i wyjaśnij bo może być gruba lipa ;) Zazwyczaj uczulają przed takimi wpisami, we wniosku nie możesz mieć "komputer" czy "laptop" ale właśnie od razu dokładny model np Asus Zenbook UX!232131blabla i jak kupisz coś innego
@gastxxx: nie no model laptopu taki jaki kupiłem taki jest na fakturze tylko na fakturze masz wyszczególnione wszystkie koszty dodatkowej konfiguracji laptopa jak windows dodatkowa pamięć ram itd. Nie wiedziałem że oni to tak wypisują na fakturze. We wniosku mialem koszt laptopa 13 000 to wytargowalem 500 zl i wyszlo 12 500 model bazowy laptopa na ktorym opiera sie konfiguracja jest na fakturze taki sam jaki byl we wniosku, tam tylko
@lukasz-heisenberg-win: zawsze wyszczególniają specyfikację, bo ten sam model może byc przeciez w wielu konfiguracjach. Ja wolałbym mieć wszystko na piśmie.
Jak zapłaciłeś mniej niż we wniosku to mam nadzieje że hajs wrzuciłeś w inny zakup i nic ci nie zostaje
@azaruk: Póki co u mnie to wygląda tak, że przedłożyłem wymagane dokumenty do rozliczenia dotacji ( mam czas do października ). Do dwóch zakupów musiałem napisać pismo wyjaśniające czyli do faktury od Adobe - ze względu na jakieś dziwne znaki w nazwie produktu, ale oni tak je wystawiają więc dla świętego spokoju trzeba było to napisać oraz do faktury z Laptopa ponieważ na fakturze nie miałem wyszczególnionej jednej konkretnej pozycji (