Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór!
Nabyłem (drogą kupna) Mi WiFi Repeater 2 (300M).
Ma wzmacniać sygnał sieci wifi, co wykonuje perfekcyjnie.
Tworzy nową sieć (po podaniu loginu i hasła do sieci właściwej) i ma ona sygnał silniejszy niż oryginalna.
Miód, cud, ultramaryna.

Ale…

…chciałbym wzmocnić sygnał UPC WiFree, a ta sieć jest identyfikowana jako sieć otwarta, a takowych wzmacniacz nie obejmuje swoim „patronatem” i zipa dumna. ;(

Więc mam pytanie: czy być może (ktoś wie, słyszał, umie, wie jak itp.) da się toto ustrojstwo przeflashować, czy cuś, żeby nie czepiało się otwartych sieci i wzmacniało tak, jak robi to z prywatnymi sieciami?*

#upcwifree #upc #miwifirepeater2 #flashowanie #pytanie #pytaniedoeksperta


Za odpowiedzi (nawet w stylu, że wal się na ryj, bo się nie da) z góry dziękuję.
:-)
  • 18
@Acrivec: W sytuacji, gdy jesteś na granicy zasięgu, włączasz taki wzmacniacz i zwiększasz zasięg.
Idea jest dokładnie taka sama jak z przedłużaczem prądowym – normalnie prąd sięga do studni, a z przedłużaczem aż do płotu.
:-)
o co Co tak z ciekawości wzmacnianie wifree


@upecowypehacz: Po to, żeby wzmocnić sygnał, który jest słaby.
Przedłużyć zasięg.

Idea jest dobra – w gniazdko z prądem wsadzasz zasilacz USB, w to wsadzasz wzmaczniacz i już masz zasięg kilkadziesiąt metrów większy.

Tyle, że interesuje mnie wzmocnienie UPC WiFree.
Mam nadzieję, że wiesz, co to jest i jak działa.
:-)
@ConanLibrarian: Odpowiedź to żeś mi dał taką że ho ho.

UPC WiFree korzysta z Twojego prądu dostarczając badziewny net innym w okolicy (może przez 1% działania ktoś się podłączy) powodując nic innego jak interferencje i niepotrzebny szum w eterze.
Nie mam pojęcia po co w ogóle byś chciał korzystać z własnego UPC Wi-Free jak masz swoją sieć aktywną, a co dopiero zwiększać zasięg tej pasożytniczej podsieci.
UPC WiFree korzysta z Twojego prądu


@Acrivec: Skup się:

W mojej sieci działa, co opisałem wyżej.
Chcę wzmocnić sygnał UPC WiFree w miejscu, w którym nie ma mojej sieci.

(głęboki wdech)
Gdybym był w zasięgu mojej sieci, to nie pytałbym o wzmacnianie sygnału sieci UPC WiFree.

UPC WiFree korzysta z Twojego prądu


Nie. UPC WiFree udostępnia klientom UPC, którzy sami udostępniają tę usługę, cudze sieci, pozwalając na, korzystając ze swojego login
ięzko napisać że chcesz zwiększyć zasięg CZYJEGOŚ Wi-Free?


@Acrivec: Jesteś głupi?

…chciałbym wzmocnić sygnał UPC WiFree


Nadal chcę wzmocnić sygnał UPC WiFree, ale ta sieć jest identyfikowana jako otwarta, więc wzmacniacz odmawia współpracy.

Wzmacniacz ma w dupie, czy sieć jest emitowana z routera papieża, pedofila, aktorki Kulig, nagiego sodomity, czy ConanaLibrariana, gdyż otwartość sieci jest cechą tej sieci, a nie nazwiska jej nadawcy, o czym piszę od samego początku.
@ConanLibrarian: Zadałem Ci pytanie po co chcesz zwiększyć zasię UPC Wi-Free, a Ty kręcisz i nęcisz robiąc wszystko byle tylko nie odpowiedzieć na moje pytanie. Jak się dowiaduje w końcu, że chcesz zwiększyć zasięg nie swojej sieci tylko obcej to proponuję Ci rozwiązanie, a Ty mnie wyzywasz od idiotów.

Witam na czarnolisto.
Zadałem Ci pytanie


@Acrivec: Jesteś głupi?
Napisałem, że chcę wzmocnić sieć, która identyfikuje się jako otwarta, a ty zdajesz kretyńskie pytania po co.
Po to, że chcę wzmocnić taką sieć, wzmacniacz odmawia i ma d upie twoje debilne założenia, że chcę wzmacniać coś bez sensu.

Prościej byłoby, i z pożytkiem dla ciebie, gdybyś napisał, że nie rozumiesz gdzie jesteś i co robisz, albo w ogóle nie odpisywał.

Wszystko jest w pierwszej
@mjeziersky: Nie. Oryginalna nazwa jest modyfikowana dopiskiem - użytkownik nie ma możliwości ingerencji w tę nazwę. W zwykłym życiu nie przeszkadza, telefon czy komputer łączą się po prostu z kolejną siecią.

A problemu z sieciami otwartymi nie zwalczyłem. ;(