Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odebrałem paczke od DPD, w której był telefon naprawiony przez serwis. Szanowny kurier zadzwonił i poprosił, żebym wyszedł, bo stoi dwa domy dalej. Podszedłem, przywitałem się i grzecznie czekałem, aż skończy obsługiwać klientkę, która już tam była. Gdy odeszła, pierwsze o co spytałem, to czy muszę coś podpisać. Otrzymałem odpowiedź, że nie. Potem spytałem, czy mogę obejrzeć najpierw paczkę... również nie, najpierw trzeba zapłacić (przesyłka pobraniowa). Tak więc zapłaciłem, kurier wydał mi pieniądze, przy nim otworzyłem paczkę, spytał czy wszystko ok, odpowiedziałem twierdząco, pożegnaliśmy się i wróciłem do domu. Teraz dostalem wiadomość, widać w załączniku. Zadzwoniłem na ten nr i tenże Pan usiłuje mi wmówić, że okradłem kuriera nie płacąc mu, oraz że widać na kamerze jak oglądam paczkę, po czym odchodzę... Ciekawe czemu pozwolił mi tenże kurier tak po prostu sobie odejść, ani nie wrócił się w ciągu dnia, albo zaraz po tym zdarzeniu... :) Takiego chamstwa jeszcze nie widziałem. Ciekawe czy na nagraniu słychać, jak pytam o podpis, oraz jak płacę i otrzymuję resztę. Mirasy, bardzo proszę o rozgłos, nie dajcie się wrobić jak ja tym #!$%@?. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ostatecznie skończy, ale nigdy nic nie wiadomo... jutro rano ten kurier ma u mnie być w celu rozwiązania sprawy. Także nagłośniajcie i nie dajcie się #!$%@?ć kurierom-sebixom!
#dpd #kurier #zlodzieje #oszukujo #januszebiznesu #janusze #afera
Pobierz
źródło: comment_uWK9X56EPrepgEz8gJkSU9Mi7ZNpXNUL.jpg
  • 293
dałem się #!$%@?ć Panie wyborco


@adameqq: #!$%@?.... dajesz #!$%@? o opis profilu na portalu ze śmiesznymi obrazkami?

Skoro policja nie chce nawet w tym coś ruszyć, to co ja się będę jeszcze prosił.


prosić nie, powinieneś im to nakazać bo takie masz prawo, a że spuściłeś głowę to olali

I powtarzam Ci #!$%@? 100 raz, że jak kierownik dojdzie do tej sprawy, to wtedy będę miał większe pole do działania.


zesra
ale komu miał się postawić? Policji?


@Profil_Internetowy: tak, a jak nie to może wysłać zawiadomienie listowne nawet

A jeżeli gościu robił wały to go dpd dojedzie i tam bym pilnował sprawy.


tak dojedzie XD, wywali i tyle

Ja bym nawet na policję nie szedł bo po co?


no nie wiem, może dlatego że próbowano go oszukać? może dlatego że od tego jest policja i dobrze byłoby nasrać sebkowi w papierach? może
Jestem gówniarzem 18 letnim, więc czemu Cię dziwi brak znajomości prawa?


@adameqq: bo będąc pełnoletnim pasuje wiedzieć co to oszustwo i jak ważne jest to przestępstwo

50 mirków, z czego w mojej sytuacji poszło by paru, a może i tylko T


tu nie ważne kto by poszedł, ważne jest to ile osób ci mówiło jak ważne jest to żeby to zrobić (powinno ci to coś dać do zrozumienia)
@Andczej: Ale czemu stwierdzasz, że nie wiem co to oszustwo? Przecież to zgłosiłem. Jedyne czego nie wiedziałem, to w jaki sposób to załatwić. Poza tym nie zostałem oszukany, próbowano mnie oszukać. Widzę, że to jest dosyć ważna sprawa, ale jak widać nie byłem (przynajmniej teraz) w stanie coś zdziałać.
Ale czemu stwierdzasz, że nie wiem co to oszustwo?


@adameqq: bo to olewasz

Przecież to zgłosiłem.


nie, jedyne co zrobiłeś to poinformowałeś o tym DPD

Poza tym nie zostałem oszukany, próbowano mnie oszukać.


czy gdzieś napisałem, że zostałeś? NIE
@adameqq: Olej to. Oni mają problem lokalnie i pewnie trzęsą dupami próbując na tobie wymusić konkretne działanie.
Masz paczkę za którą zapłaciłeś a którą wydał ci kurier. Jeśli wydał ci paczkę a by nie wziął kasy to jest jego problem nie twój. Przecież nie ukradłeś mu tego z auta.
Tak jak pisałeś, kurierzy sami się chronią przed tym nie wydając paczki przed zapłatą by nie było numeru że jest otwarta a
a Ty się wtrącasz.


@MartinLuther: wtrącaniem nazywasz to że od samego początku mu pisałem co należy zrobić?

Ale tak właściwie to o co Ci chodzi?


napisałem wyżej: "JAK W TYM KRAJU MA BYĆ LEPIEJ JAK KAŻDY SPUSZCZA GŁOWĘ I DAJE SIĘ #!$%@?Ć."
Ale kto go właściwie "#!$%@?ł"?


@MartinLuther: #!$%@?ć, a #!$%@?ć to dwa różne słowa i dwa różne znaczenia

Gość zadzwonił do firmy, był na policji, sprawa jest rozwojowa. Co ma więcej zrobić? Serio?


złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, próba oszustwa to przestępstwo

pisałem to już kilka razy, DPD nic więcej nie zrobi niż wywalenie seby, a za takie coś trzeba nasrać w papierach drugiej osoby żeby kiedyś nie oszukał innych osób
@adameqq: coś musiałeś źle powiedzieć na tym komisariacie, albo jeśli rzeczywiście masz 18 lat to może nie potraktowali Cię poważnie, ale sprawa jest poważna, i nie powinieneś tego zostawiać samemu DPD (jak ktoś wyżej napisał - dojebią kurierowi karę, może nawet wyjebią z pracy i skończą na tym sprawę). A sprawa IMHO podpada pod Kodeks Karny, i nawet za 20 zł bym typa dojeżdżał do końca.
W skrócie przytoczę moją historię: