Wpis z mikrobloga

well, jak wyrośniecie ze stulejarstawa, to zrozumiecie, że zegarek do biegania za 1000+ zł to fanaberia. A jako takie fanaberie, ze swoją połowicą uzgadniam, bo np za to mogę mieć podłogę w kuchni budowanego domu. Uzgadniam z żoną wiele aspektów wspólnego życia. Rozumiem, że stulejarski samiec alfa z wypoku tego nie rozumie, bo z *.jpg nie trzeba rozmawiać o życiu i wspólnym budżecie, niemniej pytam ludzi poważnych.
well, jak wyrośniecie ze stulejarstawa, to zrozumiecie, że zegarek do biegania za 1000+ zł to fanaberia. A jako takie fanaberie, ze swoją połowicą uzgadniam, bo np za to mogę mieć podłogę w kuchni budowanego domu. Uzgadniam z żoną wiele aspektów wspólnego życia. Rozumiem, że stulejarski samiec alfa z wypoku tego nie rozumie, bo z *.jpg nie trzeba rozmawiać o życiu i wspólnym budżecie, niemniej pytam ludzi poważnych.


@opalonyandrzej: Amen.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@opalonyandrzej: Opiszmy to tak:

Suunto:
- Surowy interfejs
- Znacznie mniej zaawansowany ekosystem (Movescount)
- Lepsza jakość śladu GPS
- Lepsza jakość pomiarów ogólnie
- Niższa cena
- Mniejsze opcje customizacji
- Większa precyzja pomiarów
- Dłuższy czas baterii
- Subiektywnie lepszy support i jakość produktów

Bierz Suunto jeśli przedkładasz dane i solidność przed funkcjonalności i elastyczność

Garmin:
- Znacznie wyższe ceny
- Bardziej zaawansowany ekosystem (Garmin Connect)
- Na ogół
@Zari: support Garmina zlewa klientów? od kiedy? Osobiście nie musiałem testować, ale z opinii znajomych zazwyczaj wymieniają zegarek na nowy (nawet wyższy model) gdy coś się dzieje. Co do śladu GPS się zgadzam - mam F5 i ślad na M400 był miejscami lepszy niż w zegarku za 5x więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dawidm86: No zlewa. Jak jeszcze miałem F3 na gwarancji to napisałem do nich czy nie mogliby mi podesłać śrubki od paska bo mi się zgubiła, no to dostałem odpowiedź, że muszę sobie kupić nowy pasek i w całej szczodrości osoby z którą prowadziłem tą konwersację, dostałem jedynie link do sklepu Garmina.

Przy innej sytuacji zadzwoniłem (już po gwarancji), że zaczęło się coś dziać z wysokościomierzem, no to się dowiedziałem, że wysłanie
@Zari: ciekawe, może faktycznie nie trafiłem po prostu jeszcze na potrzebę kontaktu z serwisem. Co do funkcjonalności to mi też brakuje kilku rzeczy - choćby podstawowe z Polar Flowa - zaznaczanie dowolnego wycinka trasy żeby go zanalizować (w Connecie tego nie zrobisz), autolapy (w v800 są osobne lapy co 1km i osobno te łapane ręcznie, w Garminie nie da rady)...

Najbardziej wkurza ten GPS, choć akurat mój egzemplarz jest ok, a
@dawidm86: Też mam F5 obecnie. Dodali Galileo, szykuje się spoora aktualizacja, razem z Connect IQ 3.0, zobaczymy jak to będzie. Ale jeśli sytuacja tak będzie nadal wyglądała to mój następny zegarek to będzie chyba jednak Suunto lub Polar.
jeśli nie biegasz ultra i niezależy Ci na super wytrzymałej baterii to bierz garmina z GPS + glonass wtedy pomiary bardzo dokładne. oczywiście forerunnera bo lekki. No chyba że chcesz jakiś zegarek bardziej outdorowy niz typowo biegowy to wtedy fenixa albo suunto. ale ostrzegam ze noszenie 24/7 i łapa boli. a forerunnera jak weźmiesz z nadgarstkowym HR'em to warto nosić 24/7 bo liczy tętno spoczynkowe, regeneracjęi parametry snu. Kiedyś wolałem moovescounta ale