Wpis z mikrobloga

Drogie Mirabelki i Mirki.
Lato to najcięższy okres dla centrów krwiodawstwa, nie tylko dla tego, że krew oddają głownie uczniowie i studenci, którzy obecnie powyjeżdżali na wakacje, ale również dlatego, bo właśnie w miesiącach letnich jest o 20% więcej urazów i wypadków komunikacyjnych. Bez krwi szanse na przeżycie pacjentów po amputacjach czy urazach wielonarządowych drastycznie spadają. --> https://krew.info/zapasy/
Jeżeli możesz oddać krew namawiam Cię do udania się do najbliższego punktu pobrań lub skorzystania z akcji wyjazdowych.
Dowiedź się czy oprócz krwi pełnej w regionalnych punktach pobrań możesz oddać również: osocze, płytki krwi, krwinki czerwone lub krwinki białe! Jeżeli się zgodzisz Twoja krew może być również przetworzona na produkty lecznicze - czynniki krzepnięcia (środki pomagające w krzepnięciu krwi) oraz immunoglobuliny (białka wykorzystywane u pacjentów potrzebujących więcej przeciwciał w swojej krwi, ażeby zwalczać zakażenia i inne choroby).
Więcej informacji: https://krwiodawcy.org
#krew #krwiodawstwo #medycyna #bialystok #bydgoszcz #gdansk #kalisz #katowice #kielce #krakow #lublin #lodz #olsztyn #opole #poznan #raciborz #radom #rzeszow #slups #szczecin #walbrzych #warszawa #wroclaw #zielonagora
Pobierz Nicy - Drogie Mirabelki i Mirki.
Lato to najcięższy okres dla centrów krwiodawstwa, ...
źródło: comment_jFbV26igvTmk67dOJ2IFCLjLMD095MLB.jpg
  • 62
@MiHau3: @mackar: To jest teoria, którą nas karmiono na lekcjach biologii. W cywilizowanych krajach tak się nie robi (w krwiodawstwie twierdzą, że musiałaby wybuchnąć wojna). Mało tego: bada się nawet zgodność A+ z A+ ponieważ są jeszcze inne czynniki zgodności, a chcemy podać jak najlepszą. Przy wypadkach podaje się kroplówkę, a próba krzyżowa trwa dość krótko. Nie mają zbytniego sensu również breloczki z grupą krwi, ani pisanie jej w telefonie,
@Nicy: Już za 1,5 tygodnia kolejny raz idę na płytki.
@RezuNN: Niestety, liczba stanowiski i osób do ich obsługi jest ograniczona - pytałem ostatnio o to, czy będzie więcej stanowisk bo w moim rckik remont, i usłyszałem w odpowiedzi ze na razie nie, bo i tak nie mają chętnych do pracy.
@trevoz: możesz wyrazić lub nie zgodę na odsprzedaż osocza.
@Nicy: Pozdrawiam serdecznie panie z punktu w Inowroclawiu, przez ktorych chamstwo i ogolne podejscie do dawcow zniechecily mnie kilka lat temu do oddawania krwi. Mialem na koncie jakies 6 litrow, ale juz nie oddaje, bo mysl, ze musze z nimi przebywac odrzuca mnie
@Nicy: Oddawałem kiedyś krew i miałem już ponad 2 litry oddane, ale gdzieś zgubiłem swoją książeczkę i przez to odechciało mi się oddawać dalej. Czy jak pójdę do punktu krwiodastwa to wyrobią mi nową już z tym co miałem oddane czy od nowa będę musiał oddawać? W sensie czy stracę ten progress do bycia honorowym dawcą
@Nicy: Wróciłem z wakacji z Włoch, chciałem iść oddać krew i dostałem bana na pół roku...
bo Włochy są na liście miejsc, gdzie jest ryzyko na zachorowanie na gorączkę zachodniego nilu, czy coś takiego...

I co teraz? mam nie jeździć na wakacje bo jestem krwiodawcą i moja krew będzie potrzebna? chcesz oddać krew, bo bombardują cię sms'ami "potrzebna krew... zapraszamy..." - idziesz, wypełniasz ankietę, pobierają 2-3 fiolki na badanie i dopiero