Wpis z mikrobloga

Drogie Mirabelki i Mirki.
Lato to najcięższy okres dla centrów krwiodawstwa, nie tylko dla tego, że krew oddają głownie uczniowie i studenci, którzy obecnie powyjeżdżali na wakacje, ale również dlatego, bo właśnie w miesiącach letnich jest o 20% więcej urazów i wypadków komunikacyjnych. Bez krwi szanse na przeżycie pacjentów po amputacjach czy urazach wielonarządowych drastycznie spadają. --> https://krew.info/zapasy/
Jeżeli możesz oddać krew namawiam Cię do udania się do najbliższego punktu pobrań lub skorzystania z akcji wyjazdowych.
Dowiedź się czy oprócz krwi pełnej w regionalnych punktach pobrań możesz oddać również: osocze, płytki krwi, krwinki czerwone lub krwinki białe! Jeżeli się zgodzisz Twoja krew może być również przetworzona na produkty lecznicze - czynniki krzepnięcia (środki pomagające w krzepnięciu krwi) oraz immunoglobuliny (białka wykorzystywane u pacjentów potrzebujących więcej przeciwciał w swojej krwi, ażeby zwalczać zakażenia i inne choroby).
Więcej informacji: https://krwiodawcy.org
#krew #krwiodawstwo #medycyna #bialystok #bydgoszcz #gdansk #kalisz #katowice #kielce #krakow #lublin #lodz #olsztyn #opole #poznan #raciborz #radom #rzeszow #slups #szczecin #walbrzych #warszawa #wroclaw #zielonagora
Nicy - Drogie Mirabelki i Mirki.
Lato to najcięższy okres dla centrów krwiodawstwa, ...

źródło: comment_jFbV26igvTmk67dOJ2IFCLjLMD095MLB.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nicy: popieram Twoją inicjatywę, sam regularnie oddaje krew (teraz będę mógł we wrześniu) ale potrzeba Twój komentarz troszeczkę sprostować. Napisałaś: "Cię do udania się do najbliższego punktu pobrań lub skorzystania z akcji wyjazdowych. Oprócz krwi pełnej możesz oddać również: osocze, płytki krwi, krwinki czerwone lub krwinki białe."

W akcjach wyjazdowych w krwiobusie nie pobierają nic innego niż pełną krew (przynajmiej ja się z tym nie spotkałem) a druga sprawa to
  • Odpowiedz
@Nicy: Niegdyś oddawałem, teraz nie powinienem już. Ogólnie popieram inicjatywę, ale za oddawanie krwi nie ma praktycznie żadnych profitów i dopóki się to nie zmieni dopóty można sobie apelować na zdrowie.
  • Odpowiedz
oddawanie krwi nie ma praktycznie żadnych profitów


@Jednobrewy: też tak myślałem, dopóki mi nie kazali czekać do specjalisty 1,5 roku. I cyk w ciągu tygodnia się znalazło miejsce xD.
  • Odpowiedz
@Jednobrewy: to jest profit - Twoje zadowolenie, że komuś pomogłeś :)
Inny profit - ulga podatkowa, małe prezenty czy zniżka na komunikację miejską. :)
  • Odpowiedz
@Nicy: @qj0n: A jeżeli nie jestem pewien czy jestem zdrowy i krew się nadaje, to mogę oddać jakąś próbkę krwi żeby przebadali czy jest okej? Oni tak po prostu wierzą na słowo i jak tam zaznaczę że jest ok, to biorą krew i mogę komuś przypału narobić w jakiś sposób, albo sobie bo coś 'skłamałem' mimo że nie wiedziałem o tym? Czy po prostu po pobraniu całej krwi
  • Odpowiedz