Wpis z mikrobloga

@OCISLY: @LooZ: @stormkiss: @kiera1: @Merolka:

Najbardziej kisnę jak ludzie #!$%@?ą
"Tyn tablet. Jak ja byde klimatyzacje tym regulowoł. Daleko do prędkościomierza będę musiał zaglondoć. Hurrr Durrr"

Chyba pamiętają czasy kręcenia manualną klimatyzacją między poziomem 3 a 4, bo wypowiadają się, jakby te nowoczesne regulowali 30 razy na odcinku 10km...

Nie przetłumaczysz, że to nowoczesne auto.
Że ono z założenia ma się samo prowadzić i wszystko ku temu
@bagi1: Ja nic o klimatyzacji nie pisałem, ale jeśli podniosłeś temat to również się wypowiem.

O wiele szybciej i wygodniej jest wcisnąć jeden fizyczny przycisk, niż mazać paluchem po ekranie. Zajmuje to niepotrzebny czas. Nie ma w tym żadnej innowacji.

Podam to na prostym przykładzie - Do tradycyjnego auta wsiadasz i jedziesz. W Tesli musisz się #!$%@?ć z elektronicznymi bajerami, po cholerę tak utrudniać proste czynności? Czy drzwi do domu też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@LooZ: hehe jesteś w stanie lepiej i szybciej pisać na teraźniejszym smartfonie niż telefonem z fizyczną klawiaturą jak np. N97 albo BB? Spróbuj napisac coś nie patrząc na ekran. Z klawiaturą fizyczną można wszystko zrobić nie patrzeć na niego. To samo jest w samochodach - nie odrywając oczu z drogi mogę zmienić ustawienia nawiewu czy włączyć ogzrewanie fotela... Kwestia gustu..
@kiera1: Przecież do Tesli wsiadasz, nacikasz pedał gazu i jedziesz. Chcesz to porównać np z dieslem? xD

@Szkodzik: Sterowanie klimatyzacją jest na stałe umieszczone na płynnie działającym tablecie. To jest w ogóle jeden z bardziej bzdurnych argumentów. Bo:
- klimatyzację ustawiasz na ogół raz i bardzo sporadycznie ustawiasz;
- i tak musisz zerknąć na wskaźniki, chyba że pamiętasz, że ty masz na 18.5 stopnia, a pasażer na 19.0 i będziesz
W końcu auto, które jest skierowane do młodych ludzi, którzy potrafią korzystać ze zdobyczy technologii, zamiast do Januszy, którzy wolą przyciski i pokrętła, bo mają przyzwyczajenie ze starego Radmora i Unitry.


@nicniezgrublem: Ale ekran dotykowy to zwykła głupota, nawet w smartfonach go nie trawię, ale tego się czepiać nie będę.
Przyciski i pokrętła nie są "starym badziewiem", a czymś co po prostu działa. Tafla szkła/plastiku brudzi się o wiele łatwiej i
Podam to na prostym przykładzie - Do tradycyjnego auta wsiadasz i jedziesz. W Tesli musisz się #!$%@?ć z elektronicznymi bajerami, po cholerę tak utrudniać proste czynności? Czy drzwi do domu też masz elektroniczne z chowającymi się klamkami? Okna w domu też otwierasz tabletem? Oczywiście że nie, bo to bez sensu.


@kiera1:

Podchodzisz do 3ki z telefonem w kieszeni i zamek się automatycznie otwiera.
Wciskasz hamulec, wrzucasz "drive" i jedziesz.

Podchodzisz do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LooZ: może faktycznie jest tak jak mówisz. Pewnie jest to pomyślane aby było jak najbardziej ergonomiczne. Na chwilę obecną sobie tego nie wyobrażam ale możliwe że faktycznie gdy auto z czymś takim będę miał to szybko mi się to spodoba.