Wpis z mikrobloga

Wczoraj zasugerowano mi, żebym założyła tag o moich doświadczeniach z innymi nauczycielami (jestem nauczycielką), zatem zakładam i kontynuuję swoje żale na temat tej grupy zawodowej. Podrzucam Wam dzisiejszą anegdotkę nauczycielki Beaty. (,)

Najgorsze, że dostał szóstkę!

#gownowpis #szkola #nauczyciele #pracbaza #bekazpodludzi #bekaznauczycieli
Pobierz giovan-a - Wczoraj zasugerowano mi, żebym założyła tag o moich doświadczeniach z inny...
źródło: comment_1W7o0PoGXiJafKOZfSEAZaoXEaB8XEd5.jpg
  • 85
@TwarozekSernikowy: to dziwne że twoje informacje są aż tak rozbieżne od jej informacji. Jej dzieci są w wieku 8 i 10 lat. I przynajmniej tak mi opowiadała że tak wygląda to w ich szkole, dzieci nie przynoszą nauki do domu... Miała wracać do Pl już rok temu, ale właśnie się obawia że dzieciaki sobie w polskiej szkole nie dadzą rady, oraz z językiem bo urodziły się już tam w Irlandii, i
@Eyan: Zgadzam się z tym, że atmosfera w szkole jest zupełnie inna niż w Polsce, niema czegoś takiego jak odpowiedzi przy tablicy, sprawdziany na oceny i tematy „do zaliczenia”, nawet te zadania domowe nie są oceniane na oceny i nie boisz się, że nie zdasz do następnej klasy. Nauczyciele są bardzo przyjaźni i pomocni. I też nie zafundowałabym swojemu dziecku przenosin do Polskiej szkoły, bo sama ją kiepsko wspominam, ale zadania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rabarbarowyStraznik: Ja to widzę tak:

Dzieciak: ale proszę pani ja się na nauczyłem na sprawdzian.

Nauczycielka: wuj mnie to obchodzi, pisz ten sprawdzian to podstawa twojego istnienia na tym świecie!

Po skończeniu sprawdzania testów.

N: Przegryw, jak ty tak dobrze zdałeś test skoro mówiłeś że się nie nauczyłeś! (Nauczycielki to pamiętliwe żmije)

D: No bo ja oglądałem jak brat gra w gre

N: Źle że nie nauczyłeś się ale masz tutaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rabarbarowyStraznik: A-, czyli 6-

We wcześniejszych wpisach wspominali o tym że na poziomie klas 1-3 nie ma ocen. Nie zagłębiam się w temat, komentuje to co jest meritum problemu czyli oburzenie nauczyciela że dziecko może nabywać wiedzę w inny sposób niż rycie książek i notatek na pamięć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jaracz_Joint: masz rację, nie ma ocen w klasach 1-3. Są one opisowe. Czyli, uczeń dobrze czyta i pisze. Umie rozwiązywać problemy etc. Mi chodzi o to że zbyt dużo tutaj niewiadomych, a cała historia jest mocno naciągana. Nie pamiętam aby kiedyś dzieci krzyczaly że nic nie umieją itp. Aż młodszego rodzeństwa się pytałem. No i na koniec ta ocena. Zarzutka OPa 4/10 bo odpisałem. A co do zbywania wiedzy, nie ważna