Wpis z mikrobloga

@netto: Stig mógł go wyzwać w ramach swojej nagrody za wygrany turniej. Normalna zasada jest taka, że pretendent musi mieć poparcie znacznej części wioski. Ustalam próg poparcia na 25 osadników - jeżeli komentarz z wyzwaniem uzyska 25 plusów osadników, jarl będzie zobowiązany przyjąć wyzwanie. Poniżej 25 głosów może, ale nie musi walczyć.
@lacuna:
Czy jeżeli przez lato nie zdołałem wkuć nawigacji, to czy kontynuując naukę są większe szanse powodzenia? W sensie, czy mogę jakby dokończyć naukę, czy nowy kwartał, nowa, taka sama szansa na talent?
@lacuna: Jeśli można składać jakieś wnioski o propozycje talentów to chciałbym żeby zastanowić się nad Leczeniem/Przetrwaniem/Znachorstwem? Talent który umożliwiałby szansę przerzucenia śmierci w boju na ciężką ranę a ciężkiej na lekką, jeśli w walczącej drużynie znajdowałaby sie osoba z takim talentem. Nie odmawiam graczom chwalebnej śmierci ale ciekawie się czyta wszystkie wpisy i jeśli nie kłóci się to z mechanikom to można by dać niektórym szansę pożyć dłużej.
@lacuna: miałem się uczyć słowiańskiego a nauczyłem się frankijskiego (to efekt uboczny tego, że młynareczka chodziła uczyć się frankijskiego, więc zamiast skupiać się na nauce to omawialem z nią jej postepy? :P ) I chyba nie urusł mi poziom produkcji uzbrojenia (albo nie zwiekszylo sie odpowiednie XP) - bo juz 2 razy robiłem broń, a dalej mam 1 poziom umiejetnosci i 3 XP.
@lacuna: bardzo chętnie znalazłbym możliwość nauczenia się alchemi/warzenia mikstur/ zielarstwa jeśli tylko się taka okazja nadarzy i jest to zgodne z mechaniką gry
@TynkarzCzwartejSciany: nawet lepiej, żebyście zakładali tematy bez mojego udziału, bo doda Wam to odrobinę prywatności, mój profil śledzi kilkunastu graczy. Nie mam też nic przeciwko wołaniu do tych tematów, ale proszę ograniczcie rolę NPC w tych dyskusjach do absolutnego minimum, od tego są Rady Osady.

Co do handlu to okazało się w praniu, że mechanika jest bardzo nieżyciowa i z niego zrezygnowałam. Zamiast tego handel polegać będzie na bezpośredniej wymianie towarów