Wpis z mikrobloga

@i11u: nope

Jeżeli znudzi Ci się harowanie na tego złodzieja jarla, możesz opuścić osadę i znaleźć nowe tereny do zasiedlenia. Do założenia nowej osady potrzeba minimum 5 graczy, z czego minimum 1 farmera i 1 rzemieślnika. Następnie wybieracie spośród siebie jarla, który przekazuje mi informację na PW. Ostatnim krokiem jest odplusowanie komentarza z wyborem osady i zaplusowanie komentarza z nową. Od następnego kwartału jesteście juz mieszkańcami nowej osady. Deklarację założenia nowej
@lacuna: W najnowszym wpisie nawigacji można się uczyć tylko u Valerie, chociaż w tym wpisie https://www.wykop.pl/wpis/34061525/hjallbrekka-850-intermedium-2-lacunafabularniehjal/120051835/ to jej brat mówi, że to on się na tym zna i to on będzie mógł uczyć
Wiem, nieistotny szczegół, po prostu nie dawało mi spokoju to nauczanie w najnowszym wpisie, bo co innego zapamiętałem, sprawdziłem moje podejrzenia i chciałem się tym podzielić xD
(chciałem wysłać screena żeby nie trzeba było skakać po wpisach i
@lacuna: i jeszcze jedno: jak to jest z poziomami i doświadczeniem? Za wyprawę podobno sporo osób dostało +10XP więc teoretycznie chyba powinni ci ludzie dostać poziom, nie? Jak dokłądnie działa to doświadczenie?
@Patryk_z_lasu:
! tak, ciężka rana eliminuje bohatera z rozgrywki na 1-3 kwartały. Po tym okresie przez jeden kwartał bohater traktowany jest, jakby miał lekką ranę. A lekka rana to np. złamana kończyna, uraz głowy, a jak wiadomo gdy ma się lekką ranę można jedynie produkować zasoby w wiosce, ale wytwarza się ich jedynie połowę normalnej wartości, więc z nauką pewnie jest tak samo jak z produkcją.