Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie warto dyskutować z ateistami w internecie?

1. Bo mają braki w podstawowej wiedzy i skłonności do przeinaczania faktów.
2. Bo wymyślają historyjki, do których się wspólnie brandzlują.
3. Bo negują powszechnie znane fakty np. ogromny wkład KK w rozwoju nauki, który widać nawet teraz (większość topowych uniwersytetów w Europie ma genezę katolicką i nawet obecnie wśród najwyższych władz i kolegiów uczelni dominują katolicy np. w Oxbridge).
4. Przekręcają prawdę, manipulują np. wyprawy krzyżowe, inkwizycja, finansowanie KK czy pedofilia w Kościele.
5. Na podanie statystyk reagują wyparciem lub nie odpisują wcale. Po kilku dniach i tak powielają te same bzdury.
6. Uważają się za mądrzejszych, mimo że, przykładowo wśród noblistów mniej niż 10% było ateistami.

#katolicyzm #ateizm #gimboateizm #bekazkatoli #takaprawda #religia
  • 140
@Ignacy_Loyola: Też to zauważyłem - w oczy rzuca się ogromna arogancja idąca w parze z brakiem nawet podstawowej wiedzy o chrześcijaństwie czy historii, tworzenie głupich, oderwanych od rzeczywistości tez i prezentowanie ich jako ,,katolicki punkt widzenia", pyszałkowatość wedle której uważają, że prezentują jakiś wyższy stopień rozwoju intelektualnego i duchowego w przeciwieństwie do ,,głupich katoli" (gdzie tymczasem 99% takich buntowników to totalne przeciętniaki, a odrzucenie katolicyzmu to wybór prostszego, wolnego od obowiązków
Negujecie niepodważalne fakty co do negatywnego wpływu Kościoła na naukę: Indeks Ksiąg Zakazanych


@Dezyderat: Indeks miał pozytywny wpływ na naukę.

eliminacja pogańskiej konkurencji.


@Dezyderat: Poganie nic nie wymyślili.

Zatajajacie brzydkie sprawy Kościoła, zakopując wszelkie możliwe znaleziska, lub bagatelizujecie je, także zakopując oraz dokonując manipulacji potwierdzonych banami.


@Dezyderat: [źródło]

Sami macie gdzieś statystyki. Dla was nic nie znaczy, że niewierzący są statystycznie inteligentniejsi i bardziej krytyczni,


@Dezyderat: Pokaż mi
@wjtk123: Nigdy w życiu nie słyszałem by wędkarz mówił, że "ci cali BUNTOWNICY to w ogóle ryb łowić nie chcą i sobie lekkie życie wybierają zamiast mieć obowiązki"

No, ale w sumie katolstwo jest bardzo wielu wbijane jeszcze za dziecka to rozumiem, że można nie ogarniać, że to nie żadne obowiązki a aktywności klubowe, żaden obowiązek a wybór spędzania czasu i nie masz żadnych praw do umniejszania innym bo nie chcą
taką mieszaninę chamstwa oraz arogancji


@wjtk123: powiedział typ, który mówi, że osoby nie z jego klubu nie mają obowiązków, są przeciętniakami umysłowymi i ogólnie to chyba strasznie leniwi są bo wybierają prostsze życie.
TOP
KEK

Nie kochanie, ja nie spłycam katolicyzmu. Nigdzie nie napisałem, że katolicyzm to TYLKO uczestnictwo w nabożeństwach (acz dla 99% katolików tak właśnie jest #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Ja mam wywalone na
@wjtk123: Zwróć jeszcze uwagę na jedną rzecz:
Katolicy twierdzą - "Bóg istnieje" i przedstawiają jako dowody Pismo Św., tradycję KK. czy w szerszym ujęciu historię świata czy chociażby przypadki, których nauka nie potrafi wyjaśnić, a ich wystąpienie związane jest ze sferą religijną. (#!$%@?ąc nawet od ich wartości - mają jakieś podstawy na budowanie stanowiska i jego obronę)
Co robią freethinkerzy z wykopu? Hurr durr, gówno prawda, udowodnij, że Bóg istnieje....
Był
@Ignacy_Loyola biedny ludziku, który uważa że jakimś cudem liczy się w tym wszechświecie i że to tobie i tobie podobnym został on stworzony przez kogokolwiek - daruj sobie te brednie i nie próbuj na siłę wciskac ich normalnym inteligentnym ludziom. Najlepiej zamknijcie się w jakiejś jaskini z której wasza religia pochodzi i tam dotykajcie się po siusiakach w myśl tego że wy to nadludzie a ci którzy srają na waszą religie to