Wpis z mikrobloga

  • 20
Co w tym zlego, ze ktos moze chciec tradycyjne wesele? Normalna sprawa. Jak ktos chce to ok, a jak nie to tez ok. Zaden wstyd, ze ktos zrobil impreze za 50k a inny za 15k, czy na odwrot. A kredyt? Ludzie biora kredyt na rozne rzeczy. Przy slubie akurat czesc hajsu wraca w kopertach. Moze wziecie kredytu na slub byc troche nierozsadne (zależy od okolicznosci) ale nazywac to debilizmem to przesada. Robienie
  • Odpowiedz
@Altru: akurat wesela się zwracają. XD nie wiem ile u was na zalesiu dają w kopertach ale tu gdzie ja jestem zawsze minimum za osobę za stolik+dodatek od siebie. Oczywiście są osoby które dają mniej ale z prezentów i kopert czasem umie się zwrócić wraz z kilkunastoma tysiącami ponad
  • Odpowiedz
ale nazywac to debilizmem to przesada. Robienie takich memow to debilizm.


@luigi_: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

K---a nowa droga życia, ludzie domki budują, a może mieszkania. Odkładają na czarną godzinę, tak c--j kredyt na wiejską imprezę trwającą 48h to spoko pomysł, niech ludzie halińcia widzą że nam się powodzi. C--j że ich nie stać na pełną kwotę, wyjebmy imprezę jak u cyganów na 200 osób, przecież się zwróci z kopert.

Tak cię widzę
PiersiowkaPelnaZiol - > ale nazywac to debilizmem to przesada. Robienie takich memow ...
  • Odpowiedz
@Altru: najbardziej to mnie r---------a gadka że wesele to się zwraca z kopert, do tego pary kłamią w żywe oczy że nie dość że się zwrócilo to jeszcze zostało, w zeszłym roku jak byłem na weselu znajomych to czekałem na zdjęcia pół roku bo nie mieli kasy żeby zapłacić fotografowi a teraz jeszcze mi kit wciskają anon róbcie wesele bo i tak wam się z kopert zwróci, najciekawsze jest to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
P--------e polskie nawyki wieśniaków i nowobogackich. Sam się sparzy ale i tak poleca zamias ostrzegać. Przecież do błędu się nie przyzna.
  • Odpowiedz
  • 3
@PiersiowkaPelnaZiol

@luigi_: może być, ale nie robi się wtedy na 200 osób tylko np na trzydzieści najbliższych (przyjaciele mama tata brat siostra itp) na takie wesela nie bierze się kredytu i ku mojej uciesze to jest bardzo fajne


A na 100? Jest cos takiego jak zasada wzajemnosci. Np jesli byles na weselach kuzynow, to wypada ich tez zaprosic na swoje. Ogolnie rodzice, rodzeństwo, dziadki, wujostwo i kuzynostwo to zazwyczaj ponad 30 osób. Czesto sa to ludzie, z ktorymi sie jednak ma kontakt. Plus jacyś zanjomi. 200 to sporo, ale nie powinna Cie dziiwic impreza na
  • Odpowiedz
A na 100? Jest cos takiego jak zasada wzajemnosci. Np jesli byles na weselach kuzynow, to wypada ich tez zaprosic na swoje. Ogolnie rodzice, rodzeństwo, dziadki, wujostwo i kuzynostwo to zazwyczaj ponad 30 osób. Czesto sa to ludzie, z ktorymi sie jednak ma kontakt. Plus jacyś zanjomi. 200 to sporo, ale nie powinna Cie dziiwic impreza na 100 osób.


@luigi_: Kolego ale to moje wesele i mam prawo na nie zaprosić kogo mi się żywnie podoba, jak ktoś mnie nie będzie chciał zapraszać to ja ich nie zamierzam. Z wujostwem wyjdzie cię max 50 osób bez dzieci.

Ciekawe, ale skad to bierzesz? Zawsze, czyli od kiedy? Szlachty i sarmatow? Ze w Polsce sa huczniejsze wesela niz w innych krajach? Wyjasnij
  • Odpowiedz
baardzo rzadko się zwraca. Ostatnio usłyszałam, że za talerzyk młodzi płacą w KRK po 170-200 zł o_0 żeby to się zwróciło to każdy z gości musiałby im dawać co najmniej 300 zł w kopercie...


@Bellie: tyle to może parę lat temu. Normą jest ponad 220. Goście zazwyczaj dają od 400 wzwyż.
  • Odpowiedz
Na początku zaznaczam, ze ja na nic nie liczyłem i robiłem wesele dla bliskiej rodziny i dobrych znajomych. Całość za zaoszczędzone pieniądze. Może nie było jakoś bardzo bogato, ale nie było złe i nie kłóciło sie z moja zasada, ze nie należy wydawać wiecej niz sie ma. Teraz mnie ciekawi jak mozna miec plecy. Sam na zwykle wesele rzucam 500-800 pln za mnie i za żonę. Zalezy u kogo i zalezy z
  • Odpowiedz
@Instynkt u nas się zwróciło 60% kosztów. Ale nie narzekaliśmy - chcieliśmy zrobić imprezę na naszych warunkach i nie liczyliśmy że się zwróci. Każdy daje tyle na ile może sobie pozwolić. Najważniejsze dla nas było że ci mniej zamożni znajomi w ogóle byli w stanie przyjechać i być z nami. Największy ból d--y o małe kwoty z kopert to zauważyłam że mają ci młodzi którym rodzice zasponsorowali 80% kosztów. Bo przecież
  • Odpowiedz
@Serrrek: nigdy się nie zwraca. My wydaliśmy ~50k, w kopertach było 27k. Nie braliśmy kredytu na wesele, a od razu założyliśmy, że z tymi pieniędzmi się żegnamy, więc niezależnie od tego co byśmy znaleźli w kopertach byłoby okej.
  • Odpowiedz