Wpis z mikrobloga

Ateistyczne Mirki!

Pytania do tych z Was, którzy mają dzieci, lub mają styczność z dziećmi ateistów:
- Czy dzieciaki miały kiedykolwiek problemy jako kilkulatki w szkole, na podwórku? Czy były odtrącone, wyśmiewane, miały kompleksy lub zazdrościły tym ochrzczonym lub idącym do komunii?
- Czy były jakiekolwiek problemy z przystosowaniem dziecka do życia w tym antyludzkim państwie?

Mam kolejną rundę meczu rodzina vs my w kwestii "Ochrzcijcie dziecko". Nie, żebyśmy chcieli się ugiąć, ale ciekawi mnie, jak to było ze starszymi dzieciakami, może dacie mi kilka argumentów na zaoranie tematu.

#bekazkatoli #ateizm #dzieci #katolicyzm
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@aleksandrett Chrzczono dzieci, ponieważ tak robili pierwsi Apostołowie. Na, czytamy w Dziejach Apostolskich, że chrzcili "całe domy", a więc nawet niewolników - jeżeli w takim domu byli :-)
  • Odpowiedz
@Shatter: tyle się naskrobałeś, jakbyś się przejął moim pościkiem. Po pierwsze, pytałam o zdanie rodziców ateistów, lub osoby widzące sprawę z punktu widzenia rodziny ateistycznej - nie twojego, katolickiego patrzenia na innowierców/ateistów. Po co się więc odzywasz? Nie interesuje mnie podejście katolika do reszty świata, więc twoje wysrywy mocno nie na temat.

To czy ubieram choinkę, czy nie, czy też bawię się w inne zabobony - też nic ci do
  • Odpowiedz
@aleksandrett: a co jest złego w tym, żeby dziecko chodziło na lekcje religii i jednocześnie było wychowywane wg. poglądów rodziców? Żydzi tak robią od lat. W jednej szkole dzieci będą miały w------e na kogoś takiego, w drugiej będą z niego szydziły. Natury ludzkiej nie oszukasz, dzieci potrafią być potworne. Po co ryzykować. Taka opcja ma tę zaletę, że pozwalacie dziecku poznawać różne poglądy, a dwie perspektywy z pewnością pomogą waszemu
  • Odpowiedz
@frau_felsenheimer:@magrusia: @eoeoeo: ale to nie chodzi o to żeby udawać świętego i nim nie być.Tak samo te prezenty, mówię jak to wygląda z perspektywy dzieci a nie ,że właśnie o to chodzi. Poza tym dużo ludzi wychowanych w domach katolickich wynosi te wartości co nie znaczy że non stop śmiga do kościoła. Tu wszystko zależy od indywidualnego podejscia do sprawy. Jedni totalnie nie wierzą w nic, drudzy mają
  • Odpowiedz
@wykop_hejter: to właśnie powinno się w takim razie poddawać różnym religijnym sakramentom, jak się jest dorosłym i się rozumie. Rodzice wysyłający dzieci na to wszystko, to na pewno nie ludzie otwarci na cokolwiek, tylko albo hipokryci, według których polanie głowy wodą to nic im nie zaszkodzi (najgłupsze podejście na świecie, bo skoro to tylko polanie głowy, to po co w tym bóg, ale to już wszyscy wiemy), albo są to
  • Odpowiedz
@eoeoeo: na pewno masz sporo racji.. tyko ciekawy jestem co by było gdyby dziecko z ateistycznego w 100% domu w przyszłości nagle zapragnelo się w to zagłębić.. zaczęło chodzic do kościoła itd.. rodzice nazywali by je idiota ?;) walczyliby z tym ? Ciekawe czy w ogóle taka sytuacja jest możliwa ;) generalnie to skomplikowany temat. Prawda jest pewnie taka to czy ochrzcza czy nie itd.. jakiejś krzywdy wielkiej dziecku nie
  • Odpowiedz
Czyli żyjesz w tak zamkniętej bańce, że już sobie założyłaś, że religie są złe

@Shatter: nie, nie żyję w żadnej bańce, nie wierzę i koniec, ale pewnie to ci się nie mieści w ciasnym światopoglądzie.

czekasz tylko na info od ateistów, którzy ci potwierdzą, że tak, ich dziecko n----------i krzyżami

nie, jako matka troszcząca się o dziecko liczyłam na odpowiedzi, że nie było
  • Odpowiedz
a co jest złego w tym, żeby dziecko chodziło na lekcje religii i jednocześnie było wychowywane wg. poglądów rodziców?


@brazolek123: Jesteśmy racjonalistami i chcemy, by nasze dzieci poznawały świat przez pryzmat nauki, nie zamierzam więc prostować, że żadnych 7 dni stworzenia świata nie było etc, bo to robi mętlik w głowie. Poza tym nie chcę, by dziecko na lekcji religii wysłuchiwało, że czeka nas ogień piekielny i innych zabobonów, które
  • Odpowiedz
@Shatter: > Wychowuj dzieci jak chcesz, ale ich nie okłamuj xD

Podałam tylko luźny przykład, dlaczego choinka i po co, a nie wykładnię, którą na pewno będę stosować i to dopiero za kilka lat, więc nie musisz mnie pouczać.
  • Odpowiedz
@wykop_hejter: @aleksandrett: równie dobrze można powiedzieć, ze obrzezanie tez nic nie zaszkodzi, ot wycięcie kawałka skórki. Tu akurat chrześcijaństwo, ale mógłby być to judaizm albo islam. To trochę jak przekłuwanie uszu trzymiesięcznym dziewczynkom. Słabe. Wiem, ze oblanie głowy wodą ma trochę mniejsze skutki fizyczne dla dziecka, niż wycięcie skórki, ale obłuda taka sama. Jako osoba starająca się żyć w zgodzie z logiką, nauką, prawdą i własnym sumieniem, nigdy
  • Odpowiedz