Wpis z mikrobloga

Ateistyczne Mirki!

Pytania do tych z Was, którzy mają dzieci, lub mają styczność z dziećmi ateistów:
- Czy dzieciaki miały kiedykolwiek problemy jako kilkulatki w szkole, na podwórku? Czy były odtrącone, wyśmiewane, miały kompleksy lub zazdrościły tym ochrzczonym lub idącym do komunii?
- Czy były jakiekolwiek problemy z przystosowaniem dziecka do życia w tym antyludzkim państwie?

Mam kolejną rundę meczu rodzina vs my w kwestii "Ochrzcijcie dziecko". Nie, żebyśmy chcieli się ugiąć, ale ciekawi mnie, jak to było ze starszymi dzieciakami, może dacie mi kilka argumentów na zaoranie tematu.

#bekazkatoli #ateizm #dzieci #katolicyzm
  • 123
@aleksandrett: Co prawda jeszcze chrzest miałam, ale wychowywana byłam poza KK i nie odczułam tego jakoś szczególnie. Jedynie szkoda mi było, jak dzieci miały choinkę i wspomnianą komunię, ale ja też wtedy dostałam rower, a dzieci i tak nie rozumieją w większości nic, poza prezentami. Ze strony "antyludzkiego państwa" chyba nigdy nie było problemu. Dzieci też raczej były po prostu zaciekawione.
@aleksandrett: żadnych problemów. Znajomi maja. Radosne dzievi. O wiele lepiej wychowane niż te w chrześcijańskiej wierze ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedyne co faktycznie warto to w czasach gdy inne maja komunie to zrobić tez jakiś prezent by nie poczuły się gorsze. A robienie chrztu bo rodzina tak chce to januszowe podejście imho. Kto jest ważniejszy? Dziecko czy opinia Janusza i Grażyny? (;
Czy dzieciaki miały kiedykolwiek problemy jako kilkulatki w szkole, na podwórku?

Dzieci nie szkalują innych dzieci (przynajmniej do pewnego wieku) z takich powodów. To dorośli potem karmią je uprzedzeniami i z takim pakietem dzieci wchodzą w dorosłe życie. Dzieci chcą się po prostu bawić i poznawać świat. A, że są uwarunkowane na słuchanie dorosłych (kiedyś była to kwestia życia lub śmierci), to przyjmują to, co im dorośli wmawiają: że tamten chłopczyk jest
- Czy dzieciaki miały kiedykolwiek problemy jako kilkulatki w szkole, na podwórku? Czy były odtrącone, wyśmiewane, miały kompleksy lub zazdrościły tym ochrzczonym lub idącym do komunii?


Nigdy. Moi synowie są wręcz rozchwytywani, szczególnie ten młodszy lvl9 czasem ma 5 kumpli w pokoju na raz.

- Czy były jakiekolwiek problemy z przystosowaniem dziecka do życia w tym antyludzkim państwie?


Nie. Jedynie problem był ze świetlicą w szkole, bo moi synowie jako jedyni w
@aleksandrett: Sama bym mimo wszystko chciała dziecku pokazać też chrześcijańskie wiary, by rozumiało wartości wyznawane przez wszystkich, nie uprzedzając do niczego. Bo ma wrażenie, że zrobiła się jakaś chora nagonka na KK, podczas gdy sama wiara IMO złych podstaw nie ma i to ludzie wypaczają to wszystko.