Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie odpoczywają młodzi ludzie w czasie wakacji?

Jestem drugi raz w dorosłym życiu na wakacjach, w obu przypadkach jest to wycieczka objazdowa z Itaki + w tym roku jeszcze tydzień w hotelu, ja i żona lvl 25. W obu przypadkach średnia wieku to 45-50 lat i ani jednej osoby w naszym wieku.

Hipotez mam kilka:
Ludzie jeżdżą samemu a nie z biur podróży
Ludzie nie jeżdżą bo w tym wieku ich nie stać
Ludzie jeżdżą na inne wycieczki bo te które my wybieramy są dla dziadków (Fuerteventura i Turcja).
Próbka jest śmiesznie mała i tak naprawdę ludzie jeżdżą na podobne wycieczki.

Powiedzcie jak to jest bo już mam dość tych wszystkich grazyn i januszow ;(

#podroze #wakacje #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
@Krever: każda z Twoich hipotez jest po części prawdziwa. Wydaje mi się, że starsi ludzie szukają wygody, dlatego wybierają biura podróży, które wszystko załatwiają i oferują miejsca z "pewną pogodą". A młodzi ludzie lepiej znają języki, są gotowi na niedogodności w podróży. Dlatego odpoczywają w nieco inny sposób, w mniej popularnych miejscach.
  • Odpowiedz
Ludzie jeżdżą samemu a nie z biur podróży


@Krever: Stawiam na to, bo zorganizowanie sobie samemu wyjazdu nawet na płudnie Europy to nie jest jakieś niemożliwe przedsięwzięcie, a zawsze przygoda jakaś i satysfakcja, że samemu się to ogarnęło. Tanie linie lotnicze, czy nawet samochodem do Włoch, Grecji czy tej słynnej Chorwacji.
  • Odpowiedz
@Krever: Młodzi nie wybierają raczej objazdówek. W przypadku turystki poznawczej najchętniej samodzielne planują wyjazd i komponują pakiet.
Ale nie łam sie Mireczku, wśród 40+ też można znaleźć sympatyczne towarzystwo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Prokurator1990: jak jedziesz stopem i pijesz wodę z kałuży to taniej, jak jedziesz swoim samochodem to biorąc pod uwagę wszystkie koszty jak paliwo,ubezpieczenie,opłaty drogowe oraz zakwaterowanie i wyżywienie to taniej nie jest.
To jest odwieczny tekst tych co nie jadą z biurem podróży - że samemu taniej -gówno prawda.
  • Odpowiedz
@BufetPrzeznaczenia: Samochodem?Do Hiszpanii czy na Sycylię?#!$%@?ło tu nie piszemy o wakacjach we Władysławowie myslalem
A to że gówno prawda to śmieszne bo co roku jeżdżę na dwa tygodnie wakacji w cenie tygodnia z biurem a mam takie same warunki tylko sam wszystko organizuje i wyszukuje okazji
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: tak jakoś wyszło ¯_(ツ)_/¯

@Prokurator1990: no właśnie nie wiem czy taniej i lepiej. Jak sobie odpowiednio policzyć zmarnowany czas i nerwy to wychodzi całkiem drogo. Inna sprawa że komuś to może sprawiać frajde, wtedy faktycznie jest taniej

Chyba muszę zacząć się kumplować z "piernikami" ;D
  • Odpowiedz
@BufetPrzeznaczenia: no ale jak ktoś woli zamienić komfort na namiot i najtańsze środki transportu to co w tym złego? Szczególnie jak się jest młodym. Objazdowki z biur to mi się kojarzą z nianczeniem - zobaczysz to co milion osób wcześniej i nic poza tym
  • Odpowiedz
@Krever: Ja odkąd zacząłem zarabiać to tylko raz byliśmy na wycieczce z biura podróży. Pierwszy i ostatni raz. Zawsze organizujemy sobie sami. Raczej opcja bezstresowa, przeloty, hotele na miejscu w Polsce, plan też przygotowany w domu. All inclusive wyszło drożej i imo gorzej, bo i tak nie siedzieliśmy w hotelu. Preferuje raczej zwiedzanie niż siedzenie w hotelu. Od 7 lat tak robimy i w przyszłym roku też tak zrobimy. W
  • Odpowiedz