Wpis z mikrobloga

@weglowy a możliwe. Chociaż i tak coś mała się wydaje, może to perspektywa po prostu. Na studiach miałam osobny przedmiot pszczelarstwo - pszczelnictwo, to się trochę na nie napatrzyłam (na kampusie była pasieka) i powinnam poznać, ale zdjęcie trochę #!$%@? widok XD
@soderf4991 akurat w przypadku pszczół to można powiedzieć że królowa haruje na robotnice, a i tak jak im ona nie przypasuje to ją wywalą z roboty ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lordwiseguy_prime racja! Warroza to ta co pszczoły śmierdzą i srają pod siebie? Krojenie ich niezbyt miło wspominam, więc pewnie źle pamiętam XD Cholera, muszę sobie dużo przypomnieć jeśli chcę kiedyś na emeryturze założyć pasiekę ( ͠° °)
@catch nie, od warrozy po prostu zamierają, wyssane z hemolimfy. Wartość to te małe wstrętne roztocza.
Śmierdzą od wielu chorób, ale jeśli chodzi o martwy śmierdzący czerw, to pewnie zgnilec amerykański i europejski. Chociaż wg mnie amerykański pachnie spoko ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lordwiseguy_prime niee profesor kazał nam kroić jakieś padłe pszczoły z hmm biegunką. Wiesz, 20% pszczoły, 80% kału XD niefajne. Zdecydowanie wolałam wyjmować ramki w celu obczajenia co tam mamy. Nawet mimo mojej alergii na jad, tłoku, przez co stałam za blisko wylotków i leków przeciwhistaminowych później XD To było daaaawno temu, ale uwielbiam przebywać w pasiekach, mimo że ryzykuję trochę. A codziennie do mojego ogródka przylatują jakieś osobistości, bo sobie w końcu
catch - @lordwiseguy_prime niee profesor kazał nam kroić jakieś padłe pszczoły z hmm ...

źródło: comment_fjjz1Db57nJhu9v6PogHBCwRrT4z6Q7k.jpg

Pobierz