Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #samochody #motoryzacja.

TLDR:


W tym miesiącu odebrałem z salonu nowego #opel #insignia Grand Sport. Wersja z silnikiem benzynowym 2.0 260 KM 4x4 w maksymalnym wyposażeniu (cena katalogowa powyżej 180k). Czekałem na niego dwa miesiące. Został zamówiony na ostatnią chwilę (30 kwietnia), ponieważ ten silnik miał zostać wycofany ze sprzedaży ze względu na normy emisji spalin i tak też się stało.

Po odebraniu samochodu z salonu już wracając nim nie udało mi się włączyć adaptacyjnego tempomatu. Nie zgadzały mi się przyciski na kierownicy. Odezwałem się do salonu i dostałem informację, że zaszła kolosalna pomyłka (nigdy nie mieli takiej sytuacji) i samochód nie ma zamontowanego Asystenta Kierowcy 2 (adaptacyjny tempomat, sonar wykrywający samochód z przodu, asystent hamowania stop&go). Wartość tego pakietu to 3k PLN brutto.

Salon oczywiście przyznaje się do błędu i chce rozwiązać problem. Na początku zaproponowali mi rabat na felgi i choinki zapachowe o zapachu kokosowym w wysokości tych 3k. Potem sprawdzali w fabryce i trzech różnych firmach zewnętrznych czy jest możliwy montaż tego pakietu. Wszyscy odmówili.

Firma leasingowa rozkłada ręce i mówi, że to wina salonu i też nigdy nie mieli takiej sytuacji.

Po rozmowie z kierownikiem salonu, ten zaproponował rekompensatę finansową w wysokości 8k PLN brutto.

Mnie to w żaden sposób nie pasuje, bo mam niekompletne auto, które sobie wymarzyłem. Nie będę już miał takiego jakiego chce, bo nie da się zamówić. To jest zajebisty uszczerbek na bezpieczeństwie, komforcie i dodatku tracę mnóstwo czasu na przepychanki z salonem.

Istnieje też opcja zwrotu auta do salonu, ale ten proces może być czasochłonny, kosztowny i zostanę bez auta. Ciężko mi znaleźć alternatywę w tej cenie do takiego wyposażenia.

Mireczki, co radzicie? Czy miał ktoś podobną sytuację?
Dołączam #pokazauto

#pytanie #kiciochpyta
WoG - Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #s...

źródło: comment_6KmtZimRVyeBZAbXWyNofCuUAjouQGr7.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

(30 kwietnia), ponieważ ten silnik miał zostać wycofany ze sprzedaży ze względu na normy emisji spalin


@WoG: mam pytanko troszke z innej beczki, wycofuja silniki przez za duza emisje spalin tzn, ze wszystkie takie mocniejsze beda wycofywane? nie bedzie za chwile mercedesów amg itp? czy bedize alternatywa dla niego rownie mocna z nizsza emisja?
  • Odpowiedz
@littleblizz: Taki tempomat to jest jedna z tych rzeczy ktora jak juz raz doswiadczysz to nie mozesz bez niej zyc

@WoG: Wspolczuje Mirku! Oby dalo rade ogarnac problem.
Nie mam doswiadczenia z Oplem ale w przypadku aut z koncernu BMW to sa firmy ktore oferuja tzw. retrofit funkcjonalnosci ktorych ASO nie oferuje, probowales poszukac?
  • Odpowiedz
@jimmyF: Chodzi o instalacje czegos na wzor DPF w dieslach - filtr czasteczek stalych czy ki c--j, w benzynie bedzie sie nazywac GPF i trzeba po prostu poczekac az przejdzie wszystkie testy, wtedy te silniki wroca do produkcji
  • Odpowiedz
@WoG: mam u siebie wszystkie rzeczy których tobie zapomnieli zamontować i tak... Adaptacyjny tempomat działa u mnie tylko do 160km/h... Przy tej mocy auta to nawet na autostradzie włączanie go jest w-----a**jace bo szybciej nie pojedzie. Jeśli miałeś mieć opcje do 210 to może by się przydał. Ale jak masz zwykły to spokojnie wystarczy, ja bym zamienił swój na zwykły. Sonar z przodu też mam i... Bardziej w-----a niż daje
  • Odpowiedz
  • 2
@WoG Dowiedz się jak jest w kwestii leasingu.
Sam miałem w pracy teraz dwa przypadki, że klient dostał auto nie takie jak trzeba z salonu i żeby cokolwiek zrobić to musi najpierw wykupić od nas auto. A to nie są małe koszta niestety. W twoim wypadku to pewnie by było lekko ponad 100k zł.
  • Odpowiedz
@WoG zwracaj auto jako niezgodne z umową. Każ im oddać kasę i niech lecą na bambus.tyle. idź do konkurencji i za 180 k na pewno coś znajdziesz. Powiem że rozumiem cię że napaloles się na ten model i że czekałeś i zawiodłeś się ale obiektywnie patrząc to nie jest to do końca to co miało być. Jeśli ci to pasuje to oki...ale jeśli nie to zwrot.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie możesz wziąć tych 8k i zamontować na własną rękę zestaw u jakiegoś najlepszego serwisu w okolicy?
  • Odpowiedz
@jimmyF temat rzeka dlatego rzucę Ci hasłowo ;) od września obowiązuje nowy standard badania pojazdów pod kątem emisji spalin (wltp) wraz z nową normą emisji spalin euro 6 temp sprawia to, że większość samochodów tej normy nie spełnia i nie mogą być zarejestrowane na terenie europy, to jak dany producent sobie z tym poradzi to już kilka osobnych historii część faktycznie będzie miało odpowiednik dpf dla benzyny czyli GPF (Gasoline Particulate
  • Odpowiedz
Co do samochodów typu AMG to każdy producent ma możliwość produkować takie samochody na małą skalę bo wartości emisji spalin sa liczone dla całego koncernu jako średnia


@Isherwood: dokładnie tak to działa, stąd też wysokie dopłaty do tych mocniejszych silników by 'zniechęcić' potencjalnego nabywcę, pomimo tego, że często technicznie się różnią niewiele. Szkoda :(
  • Odpowiedz