Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #samochody #motoryzacja.

TLDR:


W tym miesiącu odebrałem z salonu nowego #opel #insignia Grand Sport. Wersja z silnikiem benzynowym 2.0 260 KM 4x4 w maksymalnym wyposażeniu (cena katalogowa powyżej 180k). Czekałem na niego dwa miesiące. Został zamówiony na ostatnią chwilę (30 kwietnia), ponieważ ten silnik miał zostać wycofany ze sprzedaży ze względu na normy emisji spalin i tak też się stało.

Po odebraniu samochodu z salonu już wracając nim nie udało mi się włączyć adaptacyjnego tempomatu. Nie zgadzały mi się przyciski na kierownicy. Odezwałem się do salonu i dostałem informację, że zaszła kolosalna pomyłka (nigdy nie mieli takiej sytuacji) i samochód nie ma zamontowanego Asystenta Kierowcy 2 (adaptacyjny tempomat, sonar wykrywający samochód z przodu, asystent hamowania stop&go). Wartość tego pakietu to 3k PLN brutto.

Salon oczywiście przyznaje się do błędu i chce rozwiązać problem. Na początku zaproponowali mi rabat na felgi i choinki zapachowe o zapachu kokosowym w wysokości tych 3k. Potem sprawdzali w fabryce i trzech różnych firmach zewnętrznych czy jest możliwy montaż tego pakietu. Wszyscy odmówili.

Firma leasingowa rozkłada ręce i mówi, że to wina salonu i też nigdy nie mieli takiej sytuacji.

Po rozmowie z kierownikiem salonu, ten zaproponował rekompensatę finansową w wysokości 8k PLN brutto.

Mnie to w żaden sposób nie pasuje, bo mam niekompletne auto, które sobie wymarzyłem. Nie będę już miał takiego jakiego chce, bo nie da się zamówić. To jest zajebisty uszczerbek na bezpieczeństwie, komforcie i dodatku tracę mnóstwo czasu na przepychanki z salonem.

Istnieje też opcja zwrotu auta do salonu, ale ten proces może być czasochłonny, kosztowny i zostanę bez auta. Ciężko mi znaleźć alternatywę w tej cenie do takiego wyposażenia.

Mireczki, co radzicie? Czy miał ktoś podobną sytuację?
Dołączam #pokazauto

#pytanie #kiciochpyta
WoG - Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #s...

źródło: comment_6KmtZimRVyeBZAbXWyNofCuUAjouQGr7.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@WoG: jakbyś przy nim został to pamiętaj, że one mają taki problem, że wszystko w nich wysiada i nie chce odpalić i na nic nie reaguje. Wtedy wystarczy odłączyć akumulator, żeby się komputer zrestartował i potem działa - ciekawe na jak długo ;p
Ostatnio się tak przytrafiło, a assistance (ten co się dostaje z samochodem) odmówił pomocy bo nie pracują teraz i byli dopiero dzień później ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Skoro już samochód odebrał to ciężko to widzę, sam leasing nie odpuści tak łatwo, a sąd ostatecznie przyzna rację, ale to ile to będzie trwało to już osobna historia. Przy zakupie za gotówkę było by łatwiej. A mistrzowie piszący, że takie elementy można dołożyć po za fabryką mają zerowe pojęcie o temacie homologacji i dopuszczeniu do ruchu samochodów z tego typu systemami.
  • Odpowiedz
@WoG: słaba sprawa Mirku, ogólnie trochę słabo odebrałeś to auto bo sprawdzenie wyposażenia to rzecz podstawowa przed podpisaniem odbioru. Życzę pozytywnego rozwiązania sprawy ale płacąc tyle za auto raczej bym zwracał i zamawiał raz jeszcze - inne silniki są dużo słabsze?
  • Odpowiedz
@WoG: Ja na twoim miejscu bym negocjował jakąś konkretną rekompensatę, ale raczej nie licz że dostaniesz 10% wartości auta (~20k) za pakiet który w salonie kosztuje 3k, prędzej zabiorą od Ciebie ten samochód i wystawią ponownie. Patrząc po opiniach ludzi na temat tych asystentów, to tym bardziej bym się przekonał do negocjowania rekompensaty, ale może wynika to z mojej niechęci do wszelakich asystentow i autopilotów xD
  • Odpowiedz
@WoG: pracownik Opla here. W sumie to podpisałeś protokół odbioru i albo robisz ugodę albo szarpiecie się w sądzie i oddajesz finalnie auto. Ale mogą Ci zarzucić ze jest już używane
  • Odpowiedz
@WoG: Odstaw samochód do salonu i niech oddają pieniądze. Nie wierz w bajki, że to było pierwszy raz. Zapłaciłeś nie mało, a oni takie cyrki odstawiają.
Zastanów się nad VW Arteonem, Skodą Superb i Mazdą 6 jeżeli chcesz fajne systemy wsparcia.
  • Odpowiedz
@WoG coś te Opole się tak mylą. Ciotka kupowała mokke I nie zamontowaliśmy jej świateł jak chciała, czy coś w ten deseń. Owszem wzięli do siebie żeby zamontować właściwe. Oddali po 8 miesiącach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@WoG: serio zwrot samochodu to proces długotrwały i kosztowny? No chyba nie dla Ciebie. Oddawać te auto i tyle. Jak nie masz innego to wypożycz samochód na ich koszt zanim kupisz nowy. Należy Ci się zwrot pieniędzy za samochód i za szkode na zasadach ogólnych, tj. koszty które utraciłeś przez zawarcie z nimi umowy, wypożyczenie samochodu itd. oraz za korzyści, które mogłeś osiągnąć jak byś miał samochód zgodny z umową (np.
  • Odpowiedz