Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #samochody #motoryzacja.

TLDR:


W tym miesiącu odebrałem z salonu nowego #opel #insignia Grand Sport. Wersja z silnikiem benzynowym 2.0 260 KM 4x4 w maksymalnym wyposażeniu (cena katalogowa powyżej 180k). Czekałem na niego dwa miesiące. Został zamówiony na ostatnią chwilę (30 kwietnia), ponieważ ten silnik miał zostać wycofany ze sprzedaży ze względu na normy emisji spalin i tak też się stało.

Po odebraniu samochodu z salonu już wracając nim nie udało mi się włączyć adaptacyjnego tempomatu. Nie zgadzały mi się przyciski na kierownicy. Odezwałem się do salonu i dostałem informację, że zaszła kolosalna pomyłka (nigdy nie mieli takiej sytuacji) i samochód nie ma zamontowanego Asystenta Kierowcy 2 (adaptacyjny tempomat, sonar wykrywający samochód z przodu, asystent hamowania stop&go). Wartość tego pakietu to 3k PLN brutto.

Salon oczywiście przyznaje się do błędu i chce rozwiązać problem. Na początku zaproponowali mi rabat na felgi i choinki zapachowe o zapachu kokosowym w wysokości tych 3k. Potem sprawdzali w fabryce i trzech różnych firmach zewnętrznych czy jest możliwy montaż tego pakietu. Wszyscy odmówili.

Firma leasingowa rozkłada ręce i mówi, że to wina salonu i też nigdy nie mieli takiej sytuacji.

Po rozmowie z kierownikiem salonu, ten zaproponował rekompensatę finansową w wysokości 8k PLN brutto.

Mnie to w żaden sposób nie pasuje, bo mam niekompletne auto, które sobie wymarzyłem. Nie będę już miał takiego jakiego chce, bo nie da się zamówić. To jest zajebisty uszczerbek na bezpieczeństwie, komforcie i dodatku tracę mnóstwo czasu na przepychanki z salonem.

Istnieje też opcja zwrotu auta do salonu, ale ten proces może być czasochłonny, kosztowny i zostanę bez auta. Ciężko mi znaleźć alternatywę w tej cenie do takiego wyposażenia.

Mireczki, co radzicie? Czy miał ktoś podobną sytuację?
Dołączam #pokazauto

#pytanie #kiciochpyta
WoG - Dzień dobry Mireczki,
potrzebuję porady w niecodziennej sprawie związanej z #s...

źródło: comment_6KmtZimRVyeBZAbXWyNofCuUAjouQGr7.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Narmol @WoG ja z MM cars wyjechałam nowym autem na fabrycznie krzywej feldze i się z nimi trzy tygodnie bujałam gdzie ich mechanik sam stwierdził że felga jest krzywa a oni dalej mi wmawiali że nie jest XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krabar: nie wiem czy c-----e, w Europie po 700k chodzą, więc chyba jednak nie tak źle

. Nie działa ok, bo jak jadę 130 na aktywnym tempomacie i ktoś przede mną jedzie 110 to właśnie do takiej prędkości mi zwolni, wolę minąć światłami żeby zjechał. A sonar się gubi na progach zwalniajacych jak akurat ktoś przed tobą przez nie przejeżdża. Dwa razy auto mi stanelo w miejscu i prawie ktoś
  • Odpowiedz
@WoG: Mireczku, ja na Twoim miejscu wziął bym te 8k do ręki i miał na bułki.

Z tym systemem ciężko się jeździ na naszych drogach gdzie co chwila ktoś zmieniając pas wjeżdża Ci pod auto wymuszając u Ciebie automatyczne hamowanie co powoduje niebezpieczne sytuacje. To nie Tesla ze sztuczną inteligencją tylko zwykły radar. Pewnie i tak byś to wyłączył po tygodniu :)

Auto finalnie po rabatach pewnie wziąłeś za okolo
  • Odpowiedz
@WoG czy na pewno nie da sie dolozyc i zaprogramowac acc? Rabat ktory dostales jest spory, zakladam ze sporo jeszcze z tych 180k ugrales przed wplata zadatku. Moze warto troche pokombinowac i moze ktos sie wyzwania podejmie. Pracownicy salonow nie maja takich kontaktow jak handlarze uzywanymi samochodami. Polecam zapytac w firmie MMaudio w Lodzi. Mozesz sie na mnie powolac ( ͡º ͜ʖ͡º) juz dokladal mi nie
  • Odpowiedz
@WoG: w sumie ta nowa Insignia wygląda naprawdę dobrze. Nie dziwię się, że wybrałeś ten samochód. Ostatnio wracając z Wawy jechała za mną jakieś 10 km właśnie nowa Insignia a potem Passat. Opel wygląda po stokroć lepiej w tej nowej stylistyce.
  • Odpowiedz
  • 0
@WoG Towar niezgodny z umową, odstawiasz na parking i muszą ci zwrócić kasę.
ALE K---A 180KOŁA ZA INSIGNIĘ?
Za poprzednią 120 to był full pakiet w Cosmo, a teraz chodzą po 45-60k.
Za taką cenę kupować opla to nawet ja, gdzie też mi się bardzo podobają, bym nie kupił, bo to jednak wciąż tylko Opel, a nie Audi czy BMW...
  • Odpowiedz
@frems mysle ze salon bedzie sklonny sie dogadac co do gwarancji, zeby wypchnac auto niekompletne i pozbyc sie problemu zwlaszcza ze teraz wiekszosc klientow chce acc
  • Odpowiedz
@WoG: kręć Małysza jak będą pyskować, dostałeś samochód niezgodny z umową i nie dajesz j-----a o to że sie nie da. Jak nakręcisz Małysza wystarczająco to się będą bać o swój wizerunek i zaproponują ci coś więcej niż j----ą choinkę o zapachu kokosowym do malucha
  • Odpowiedz