Wpis z mikrobloga

Siemanko

Są tu osoby, które nie są ubezpieczone w NFZ i korzystają prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Możecie moglibyście się podzielić swoim doświadczeniem z firmami świadczącymi usługi?

Które polecacie, na co zwrócić uwagę przy wyborze pakietu, czy korzystać z usług agencji ubezpieczeniowych itp.

#zdrowie #nfz #ubezpieczenia #ubezpieczenie #szpital #lekarz #leczsiezwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomek990: Świadczenia szpitalne są oczywiście dostępne w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Nie wszystkie operacje będą jednak dostępne, nawet w ramach najdroższych pakietów.
  • Odpowiedz
@Tomek990: mamy u siebie ofertę prywatnych pakietów medycznych ale żaden z nich nie zawiera opieki szpitalnej. Z tego co wiem, to Medicover posiada pakiet który w zakresie ma hospitalizację ale cena wysoka ( robiona jest ankieta medyczna, cena zależy od wieku i stanu zdrowia). Jednak jedyny szpital Medicover jest w Warszawie, więc pakiet dedykowany osobą z okolic.
  • Odpowiedz
  • 3
@Tomek990

Serio nie znalazło by się ubezpieczenie prywatne za mniejszą kwotę niż 380zł/mc , które oprócz podstawowej opieki pokrywałoby też leczenie szpitalne?

Kolejny Polak odkrywa, że nigdzie nie znajdzie koszyka świadczeń jaki oferuje pakiet NFZ taniej niż w NFZ niezależnie od stanu zdrowia. Ten kraj jest piękny. Jeszcze trochę, a ludzie odkryją, że mają najtańszą medycynę w Europie i składki są zwyczajnie za niskie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Strahl: @mfind: @Ubea_pl: a może zamiast prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego lepszą opcją było by ubezpieczenie na życie. Do lekarza i tak nie chodzę, a w razie potrzeby zawsze mogę iść prywatnie i zapłacić za wizytę u dentysty, dermatologa, urologa, laryngologa itd.

Z tego co zacząłem czytać ubezpieczenie na życie obejmuje wypłatę świadczeń w razie leczenie szpitalnego np. w razie jakiegoś złamania, po wypadku samochodowym, leczenie szpitalne za
  • Odpowiedz
@Tomek990: Pamiętaj tylko, że zazwyczaj ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego dołączane do ubezpieczenia na życie nie zapewnia wcale leczenia w szpitalu. W ramach tego ubezpieczenia towarzystwo wypłaci Ci jedynie świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu (taka rekompensata za dochody utracone w wyniku pobytu w szpitalu).
  • Odpowiedz