Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisami @gzres stwierdziłem, że zrobie sobie podobną akcję. Więc z góry mówię, że nieco skopiuje- ale myślę, że przecież o to chodzi :) Bardzo spodobała mi się forma przekazu, dlatego teraz robię swoją wersję!

...:::DZIEŃ 1:::..

Jeszcze się nie skończył, więc będę starał się nadrobić to, czego jeszcze nie zdążyłem, aczkolwiek kilku rzeczy już nie zrobiłem i zrobić nie jestem w stanie:

1. Wstałem za późno
5. Zjadłem cukierki pożegnalne.

Po pracy będę się starał to wszystko nadrobić. Więc może koło wieczora pojawi się kolejny wpis.

Stworzę również tabelkę w excelu, którą będę mógł powiesić sobie w widocznym miejscu do zaznaczania odpowiednich podpunktów, lub ewentualnych komentarzy. Sposób sprawdzony, wytrzymałem tak z plankiem i brakiem słodyczy jakieś 40 kilka dni w tym roku! :)

Życzcie powodzenia!

---------------------------------------------------------------------------

Wyzwanie dowakacyjne 13.07- 26.08.2018

ZASADY:
1. Od pon-pt rano wstaję 6:15 i czytam 5 min książkę. W weekendy po obudzeniu 5 min czytania. W przypadku 2 zmiany podobnie jak w weekendy.
2. Codziennie z rana plank na łokciach w trakcie czytania + klikanie reklam w #futurenet.
3. Codziennie z rana ścielenie łóżka.
4. Codziennie wieczorem przed pójściem spać czytam książkę- aż do uczucia senności.
4. Co najmniej 3 razy w tygodniu aktywność fizyczna- preferowana siłownia. W razie REALNEGO braku czasu- Tabata 4min.
5. Żadnych węglowodanów procz warzyw i owoców. Żadnych przetworzonych produktów w diecie. Wyjątkiem jest czas przed treningiem (ewentualnie po, ale tylko jeden raz w danym dniu treningowym- mogę zjeść węglowodany w postaci ciemnego makaronu, ciemnego ryżu z nastawieniem jednak na makaron Shiritaki itp. #fm #fit6 , w przypadku wyjścia całodziennego w góry dopuszczalna gorzka czekolada z wysoką zawartością kakao, tutaj dopuszczam cheatmeal).
6. Zażywanie supli:
- Przed śniadaniem i obiadem saszetka odkwaszania, przed spaniem 2 tabsy #nutricode
- Kreatyna (porcja 5g): 1porcja DN, 2porcje DT,
- Kwasy omega3: 1 tabs dziennie,
- Tauryna potreningowo,
- Przedtreningówka + ewentualnie kofeina- zależnie od pory dnia w DT.
7. Zero alkoholu (z wyjątkiem wesela 4go sierpnia - wtedy też dyspenza na węglowodany i dania weselne, slodycze nadal zakazane).

Tło motywacyjne:
Przytyłem nieco, lubię widzieć swoje mięśnie brzucha :)
Chcę lepiej wyglądać, lepiej się czuć. Czas do wyjazdu na wakacje wydaje się idealny, choć to tylko miesiąc, ale myślę, że wprowadzę sobie po prostu odpowiednie nawyki i to już zostanie.
Mam problemy z motywacją, więc próbuję różnych sposobów na poprawę swojego życia.

Cel wpisów:
Motywacja samego siebie, kontraktowanie, zapis historii i ewentualna motywacja innych do ogarnięcia.
Wpisy będą się ukazywać raz dziennie z podsumowaniem dnia i opisem postępów. Na końcu zrobię jakieś zbiorcze podsumowanie, żeby inni mogli z tego czerpać razem z fotkami przed i po.

Pomoc:
Zastanawiam się czy mógłbym dorzucić coś jeszcze do tej listy, co sądzicie? Jakieś propozycje?
No i plusujcie, żebym już nie mógł się wycofać.

#zysrobiforme #gzresrobiforme #motywacja #detoks #silownia #samodoskonalenie #wyzwanie
  • 2
@Cieslus: Kolego, to wygląda dużo bardziej profesjonalnie, niż moja lista zasad :D!

Będę obserwował! Dzięki, że działasz. Nawet nie wiesz ile mi to szczęścia sprawia, że ludzie działają!