Wpis z mikrobloga

@Wunszz: rozciętą ręką to dla ciebie pilna sprawa . Sorry stary to max 3 czyli żółty kolor. Jak byś miał amputowaną rękę to pogadamy o czerwonym. Ja #!$%@? wiesz co to ostre krwawienie to takie które nie da się zatamponowac. Czerwony kolor to pacjenci którzy nie są ABC stabilni odrazy trzeba na nich spojrzeć bo krwawią widocznie lub nie i trzeba zdecydować czy robimy TK czy odrazy sala operacyjna w przeciągu
@Wunszz:
Tryska ci pół litra krwi z tej rany co sekundę? Masz zagrożenie życia? Nie? To grzecznie poczekaj, bo jeśli są ważniejsze osoby do przyjęcia to tak powinno być. SOR, izby przyjęć i każde inne miejsce pomocy ambulatoryjnej rządzą się takimi prawami, więc podkul ładnie ogon, i nie #!$%@? się na ten system, tylko zajmij się czymś żeby ten czas ci szybciej minął. To jest skonstruowane właśnie po to, żeby nie
@Christophy
@omnibus_semper
Spokojnie to nie ja miałem otwartą rane tylko mówię jak był gościu w kolejce. Skoro tak już się bulwersujecie to ja wyszedłem z izby przyjęć po tym jak pielęgniarka po 30 minutach wyszła popatrzyła na ludzi którzy stoją w kolejce i po pytaniu "to państwo wszyscy w kolejce stoją" usiadła dalej w pokoju spozywajac swoją kawę.
@Wunszz: Pielęgniarka nie lepsza. Po #!$%@? byłeś na SOR jak i tak wyszedłeś po 30 min.

Bogu dzięki że ani nie musiałem nigdy w polskiej służbie zdrowia pracować ani z polskimi pacjentami. Z historii które tu słyszę o pacjentach i o pracownikach wyjawia się straszna roszczeniowość i zarozumiałość która osobiście znam tylko u pacjentów którzy pracują jako pielęgniarki i mają wschodnie pochodzenie.

Z bólem głowy jak ktoś u nas na SOR
Opaski jakieś się dostaje? Od kiedy?

U nas w powiatowym też wisi taka tablica i jakoś nie kojarzę bym dostawał coś, to nie jest po prostu zapisane na karcie przyjęcia?

Niektorzy to troszkę fantazjują. Byłem kilka razy na SORze i nie przypominam sobie nieprzyjemnych sytuacji.
@Christophy: @Wunszz: @Queltas: Cóż, gdyby odpowiednie kolorki dostawały odpowiednie osoby to byłoby jeszcze całkiem spoko.
Moja bratowa wylądowała raz w szpitalu z zajebiście mocnym bólem brzucha. Jednak Pani sprawdzająca ją stwierdziła, że to nic poważnego i może poczekać. Czekała chyba z cztery godziny. Jak się później okazało z już pękniętym wyrostkiem robaczkowym co jest poważnym zagrożeniem zdrowia i życia. O zajebiście mocnym bólu nie wspominam.

@Strahl: Po co dyskutować . Ja tam dzwonię na policję jak ktoś jest kooperatywnych ale nie chce być wypisany mimo lekarskiej rady. Raz na miesiąc pozbawiam jakiegoś pijaczka swojej wolności bo awanturuje się i nie chce mi się po parkingach latać za nim.
A wpisy niektórych wykopków sprawiają że tracę nadzieję o zdrowy rozsądek polskiego społeczeństwa.
@Wunszz: Ten kolorystyczny, standaryzowany?
Od momentu powstania pierwszych sorów.

Co cie tak dziwi?

Jakoś pacjenci muszą być segregowani żeby nie było bałaganu.

Ty nie masz wiedzy medycznej więc nie masz jak ocenić czy pacjent z rozciętą dłonią to stan zagrożenia życia czy nie.
Dla ciebie otwarta rana to ŁOLABOGA UMIERA RATUJCIE - a to jest zwykła rana i może pacjent z takim czymś czekać bo akurat wjechała karetka z pacjentem, który