Wpis z mikrobloga

@BotRekrutacyjny: ETI to bardziej kierunek programistyczny i interesowanie się pracą od strony technicznej, tworzenie oprogramowania. WSB to bardziej nauka bycia pośrednikiem pomiędzy programistą a klientem, projektowanie produktu czy zarządzanie nim. W bardzo dużym skrócie.
  • Odpowiedz
co masz na myśli?


@BotRekrutacyjny: @Jednobrewy bardzo dobrze to opisał. IT dzieli się w skrócie na "wykonawców" i "biznes". Wykonawcy to wszelkiej maści programiści, frontend czy inne designy. Biznes to project managerowie, managerzy produktu czy inni marketingowcy. To dwa zupełnie różne światy, które powinny w jakimś stopniu zawsze się przenikać by żyć dobrze. Łatwiej o dobrą kasę w środowisku stricte IT niż w "biznesie" ponieważ mówiąc krótko - programistów
  • Odpowiedz
WSB jak dla mnie tylko do jakiś przedmiotów humanistycznych, gdzie chcesz coś wynieść bardziej dla siebie niż dla dobrego papierku.


@soules: Sam przez pewien czas wykładałem na WSB i muszę przyznać, że ciekawy mają sposób dobierania wykładowców - nie ma tam dziadów uczelnianych tylko wyłapywani są praktycy w swoich dziedzinach z firm, których w 3city jest bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: @junx: Sam skończyłem zarządzanie na PG ze specjalizacją IT, wiec przypuszczam, że sporo rzeczy pokrywa się z WSB. Siedzę po stronie biznesowej, mam paru ludzi w teamie, prowadzę projekt i parę innych spraw. Wiem jakie są metodologie zarządzania, orientuję się ogólnie w technologiach, ale sensownej linijki kodu bym nie napisał :)
  • Odpowiedz
@junx Obecnie tam studiując mogę potwierdzić Twoje słowa. Jeśli miałoby coś przemawiać za WSB to podejście do człowieka. Szczególnie na zaocznych w Twojej grupie mogą być osoby starsze od samych wykładowców, którzy całkiem sprawnie podnoszą szacunek nauczyciela do grupy. Tylko jeśli chodzi o papier, to na ten z WSB jednak pracodawcy gorzej patrzą.
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: na ETI musisz umieć, tam się nie nauczysz ;/ przykład:
wykład: "kto miał styczność z androidem od strony deweloperskiej?" - 3 osoby (na 40) nieśmiało podnoszą rękę
laborki 1,5h później z tym samym prowadzącym: "to zróbcie apkę która uruchamia kamerę, nakłada na obraz dodatkowe elementy (coś ala ar) i dodaje znacznik geolokalizacji"

oczywiście labka na czas, na koniec ocena i punkty, które potem są oceną końcową. A na pytanie
  • Odpowiedz