Wpis z mikrobloga

Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić jak najszybciej zaległą pożyczkę tylko problem w tym że żadnej takowej nie brałam ponieważ mam 15 lat. Dostaje też smsy powiązane z tą "pożyczką" od kancelarii prawnej Koksztys i jestem straszona wizytą windykatora, czytalam że to lewa firma. Powiedziałam to matce to mnie #!$%@? że to przez to że siedze w internecie i pewnie wpisalam gdzieś swój numer telefonu a to nieprawda. Co mam zrobić?
#pomocy
V.....l - Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić j...

źródło: comment_mjUuUB1vC9OeIKaqWWyB4Vr5z3ZIgdSb.jpg

Pobierz
  • 179
@Virriel: Koleżanko, wyluzuj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja dostawałem podobne SMS'y, również od jakiegoś banku, że oczekują na wpłatę. Albo inne, podobno kupowałem jakiś ciągnik i przedstawiciel firmy chciał się ze mną dogadać co do płatności. Ktoś musiał dać zły numer i tyle, olej to.
@Virriel: Miałem nowy numer i dostawałem SMS z banku nie swojego,windykacja dzwoniła zapytać czy ja to Pan jakiś tam
Po prostu numer już kogoś wcześniej był w moim przypadku
@Virriel: jeśli to nie do Ciebie, to prawnie rzecz biorąc nie masz prawa nawet czytać tych SMS-ów nawet jeśli to Twój numer (który dostałaś po kimś) ;)

Podobnie jak nie wolno Ci czytać listów zaadresowanych pod ten sam adres - ale do innej osoby.

Miałem takie SMS-y kilka razy z Cyfrowego Polsatu jak dostałem telefon firmowy. Po pół roku zadzwonił policjant z komisariatu w Warszawie (ja pracuję w Krakowie) czy Anna
@MissPinguin: Nie każdy dorosły potrafi załatwiać takie sprawy przez telefon, bo się wstydzą, boją, etc., więc weź pod uwagę, że 15-latka tym bardziej może nie czuć się na siłach.

@Virriel Sprawa jest prosta. Po prostu napisz maila do Vivusa: kontakt@vivus.pl. Odpisują na takie wiadomości szybko - sama niejednokrotnie pisałam maile do firm pożyczkowych, żeby usunęli mój numer z bazy. Wysłanie maila nie jest stresujące, masz wszystko na piśmie i po problemie.