Wpis z mikrobloga

Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić jak najszybciej zaległą pożyczkę tylko problem w tym że żadnej takowej nie brałam ponieważ mam 15 lat. Dostaje też smsy powiązane z tą "pożyczką" od kancelarii prawnej Koksztys i jestem straszona wizytą windykatora, czytalam że to lewa firma. Powiedziałam to matce to mnie #!$%@? że to przez to że siedze w internecie i pewnie wpisalam gdzieś swój numer telefonu a to nieprawda. Co mam zrobić?
#pomocy
V.....l - Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić j...

źródło: comment_mjUuUB1vC9OeIKaqWWyB4Vr5z3ZIgdSb.jpg

Pobierz
  • 179
  • Odpowiedz
@Virriel Ja sobie poradziłem z koksztysem i kilkoma innymi firmami, w tym z getbackiem, który niedawno padł.
Numer telefonu dostałem po jakimś dłużniku, który chciał się pozbyć problemu. Robiłem tak: opisywałem całą historię, a następnie żądałem usunięcia danych i zaprzestania wysyłania wiadomości do mnie. Na dokładkę wrzucałem info, że czuje się zaszczuty, zastraszony i jeśli nie przestaną przesyłać tego typu wiadomości, to zgłoszę jako nękanie z art. bodajże 191 kodeksu karnego.

Pomogło
  • Odpowiedz
@Minishcap: Ciekawe czy ty mając 15 lat wiedziałeś, że takich rzeczy się nie traktuje poważnie? Ja też jestem cwana bo mam 23 lata, i wiem, że to można olać, ale jak sobie przypomnę co myślałam ja czy moi rówieśnicy mając lvl 15 to chyba jednak była niższa świadomość.
  • Odpowiedz
@Virriel: Dostawałem kilka miesięcy temu takie SMS-y. Do tego dzwonili kilka. Tłumaczyłem, że nie mam długu w firmie XYZ. Przy jednym z telefonów powiedziałem facetowi, że nagrywam wszystkie rozmowy (naprawdę! nagrywam wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i że jeśli raz zadzwonią lub napiszą SMS-a, to wysyłam pisma do UOKiK-u, GIODO i idę na policje. Podziałało, bo cisza była. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdybyś
  • Odpowiedz
@Virriel: zgłoś to do banku, chociaż szczerze mówiąc wysłanie takiego SMSa o nazwie Vivus mógłbym ci wysłać za 1,50zl. O dowolnej treści. Także...
Inaczej - najlepiej zgłosić u operatora skoro jesteś pewna że nie brałaś pożyczki.
  • Odpowiedz
@Virriel: zadzwoń do nich i powiedz, że nie masz nic wspólnego z poprzednim właścicielem. I Mpoproś o usunięcie numeru z bazy danych. Mi tak dupę truła firma ściągająca pożyczki gdy przejąłem numer po znanym "biznesmenie".
  • Odpowiedz
@Virriel:
Jeśli to nie bait, to odezwij się na PW. Jestem adwokatem, zadzwonię do nich i każę #!$%@?ć w imieniu mojej mandantki (czyli Ciebie :)
  • Odpowiedz
@Virriel: przerabiałem dokładnie to samo jakiś rok temu. Po wzięciu nowego numeru w Play jakoś na początku 2017 roku zaczęły się SMSy i telefony od różnych firm windykacyjnych próbujących się skontaktować z gościem którego imię i nazwisko słyszałem po raz pierwszy w życiu. Po prostu typ nabrał kredytów/chwilówek itp, wszędzie podawał ten numer a potem pewnie przestał płacić abonament albo doładowywać konto i numer wrócił do puli ogólnej.
Jeśli to nie
  • Odpowiedz