Wpis z mikrobloga

Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić jak najszybciej zaległą pożyczkę tylko problem w tym że żadnej takowej nie brałam ponieważ mam 15 lat. Dostaje też smsy powiązane z tą "pożyczką" od kancelarii prawnej Koksztys i jestem straszona wizytą windykatora, czytalam że to lewa firma. Powiedziałam to matce to mnie #!$%@? że to przez to że siedze w internecie i pewnie wpisalam gdzieś swój numer telefonu a to nieprawda. Co mam zrobić?
#pomocy
V.....l - Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić j...

źródło: comment_mjUuUB1vC9OeIKaqWWyB4Vr5z3ZIgdSb.jpg

Pobierz
  • 179
@Virriel: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
Ile ty masz lat?


@tyqp no przecież napisała, że 15 ))¯_(ツ)_/¯

@Virriel nie dzwonią tylko piszą SMS? Nie przedstawiaj im się i nie podawaj żadnych swoich danych. Oni myślą, że dzwonią do dłużnika, bo kiedyś używał tego numeru. Wezwania pisemne na 100% już wysyłali i pewnie nadal wysyłają tylko do Ciebie nic nie dojdzie, bo nie Ciebie ścigają przecież. Możesz to albo zwyczajnie olać, albo przejdź się na komendę i zapytaj policjanta
@Virriel: #!$%@?, zaklinam Ciebie - nic nie rób. #!$%@? to i blokuj numery, masz taką opcję w androidzie. Jak przyjdzie wezwanie to się będziesz martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie przyjdzie więc #!$%@?.
Droga wykopowiczko.
Mam ten sam problem, gdy zmieniłem siec komórkową, dostałem numer od człowieka z długami, i to nie małymi. Jak nie Provident, to jakiś bocian, co chwile SMSy, a nawet telefony, jedynym rozwiązaniem jest odbieranie takich telefonów i uświadamianie dzwoniących ze numer juz należy do innej osoby. Mam ten sam numer od dwóch lat, i nadal zdarzają sie takie telefony.
Ale pamiętaj ze nie masz sie czym przejmować, jako osoba niepełnoletnia,
Co mam zrobić?

@Virriel: Olać to i albo mieć to gdzieś, albo zmienić numer, bo prawdopodobnie ktoś, kto miał go wcześniej (a zakładam, że numery telefonów przechodzą do jakichś "puli" i dopiero od niedawna ten jest zarejestrowany na ciebie) wziął sobie pożyczkę a teraz to ty się tym #!$%@?. W sumie gdyby twoi rodzice/dziadkowie byliby "chętni", to możesz spróbować oskarżyć tego krzaka o nękanie i wyłudzanie pieniędzy.
@Virriel Boże, dziewczyno...
Kolejny raz pytasz o to na wykopie i pomimo odpowiedzi nic z tym nie robisz, sama Ci kiedyś odpowiedziałam
Skup się i powiedz, który punkt jest dla Ciebie trudny do wykonania:
1. Szukasz prawilnego numeru do vivusa
2. Dzwonisz na ten numer, rozmowę oczywiście nagrywasz
Jak nie masz takiej opcji w telefonie to zainstaluj apkę
3. Na początku mówisz, że rozmowa jest nagrywana ponieważ chcesz mieć dowód że się