Wpis z mikrobloga

Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić jak najszybciej zaległą pożyczkę tylko problem w tym że żadnej takowej nie brałam ponieważ mam 15 lat. Dostaje też smsy powiązane z tą "pożyczką" od kancelarii prawnej Koksztys i jestem straszona wizytą windykatora, czytalam że to lewa firma. Powiedziałam to matce to mnie #!$%@? że to przez to że siedze w internecie i pewnie wpisalam gdzieś swój numer telefonu a to nieprawda. Co mam zrobić?
#pomocy
V.....l - Pomóżcie mi błagam! Dostaje takie smsy od rzekomo Vivusa że muszę spłacić j...

źródło: comment_mjUuUB1vC9OeIKaqWWyB4Vr5z3ZIgdSb.jpg

Pobierz
  • 179
@Virriel: Zadzwoń do nich i powiedz, że nie jesteś zadłużona i że jeżeli nie przestaną, to zakładasz sprawę o nękanie, a na końcu, że rozmowa była nagrywana. Na gówno firmy pomaga.
@Virriel: lewa, czy prawdziwa i tak możesz ignorować bo zupełnie nic nie mogą Ci zrobić
Mają tylko Twój numer, zapewne skojarzony z inną osobą
Jedyny zysk z wyjaśnienia sprawy, to to, że przestaną Cię nękać
Nic nie szkodzi zadzwonić do nich, nie podawać swoich danych oczywiście

Numer może pochodzić od starego właściciela - dłużnika
Ktoś mógł też podać losowy, żeby samemu mieć spokój i akurat trafiło na Ciebie

Ja bym mimo
@Virriel ignoruj sms.
Jak zadziwią, to powiedz, że jesteś niepełnoletnia i to zamknie sprawę.
Zero stresu.
Ich pomyłka nuneru lub numer po kimś.
Windykacji nie wyślą do Ciebie, bo na 100% nie znają adresu.
@Virriel: dodaj numer do czarnej listy, nie brałaś pożyczki, nawet nie mogłaś, bo masz 15 lat, więc zwyczajnie to olej. Najprawdopodobniej to zwykłe oszustwo, w dobie RODO nikt nie ma prawa podać twojego numeru telefonu gdziekolwiek dalej bez twojej zgody, do żadnej kancelarii. Jeśli tak się stało, mogłabyś zrobić vivusowi z dupy jesień średniowiecza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pozdrawiam, uszy do góry
@Virriel: W telefoniach siedzi wielka szajka, której jeszcze nie rozbili, tylko to top sikret info. Podrabiają podpisy za klientów, biorą fikcyjne umowy na fikcyjne adresy (bylebyś nie dostała powiadomienia od sieci), następnie po jakimś roku odzywa się windykacja i masz problem. To samo właśnie w przypadku kredytów, bo często ci z telefonii przekazują pełne dane swoim odpowiednikom w branży kredytów i magicznych pożyczek.